Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Яку плату встановлять за неоформлену землю під будівлею: законопроект

29.07.2020 296 0 0

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до ПКУ в частині плати за землю (№ 3922). Метою законопроекту заявлено усунення та недопущення:

  • користування земельними ділянками без правовстановлюючих документів на землю;
  • безкоштовного використання земельних ділянок;
  • ухилення від оподаткування платою за землю;
  • зменшення надходжень до місцевих бюджетів з плати за землю, у тому числі, через встановлення нерівних умов оподаткування для землекористувачів земельних ділянок.

Фактично ж нормами проекту № 3922 проводиться розширення бази оподаткування. Задля цього передбачається, що плата за користування земельними ділянками, які використовуються юридичними і фізичними особами, в тому числі у разі переходу права власності на будівлі, споруди (їх частини), але право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено, встановлюється у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Також встановлять, що при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Додатково ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду встановлюється у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки.

www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали