Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як не допустити держорган на перевірку підприємства

Редакція

06.11.2017 264 0 0

Держслужба безпеки продуктів харчування і захисту споживачів вийшла на планову перевірку підприємства, але менеджер магазину не допустив чиновників до перевірки.

Ображені держслужбовці склали протокол про адмінправопорушення за ст. 188 (37) КУАП - невиконання законних вимог посадових осіб органів ринкового нагляду. На підставі протоколу начальник місцевої Госпродпотребслужби виніс постанову в справі про адміністративне правопорушення, яким на менеджера магазина накладено штраф в розмірі 340 грн.

Позивач оскаржив законність такого постанову в судовому порядку і виграв суд апеляційної інстанції з наступних причин.

Все держоргани під час перевірки зобов'язані враховувати норми Закону «Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі -Закон).

Згідно ч. 4 ст. 5 Закону, органи державного нагляду здійснюють планові перевірки за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання не пізніше, ніж за 10 днів до здійснення перевірки.

Повідомлення надсилається рекомендованим листом або вручається під розписку особисто директору або уповноваженій особі підприємства. У разі неодержання повідомлення, підприємець може не допускати чиновників до перевірки.

В даному випадку Госпродпотребслужба повідомила про перевірку під розписку, але не директорові, а продавця-консультанта.

Апеляційний суд послався на ст. 62 Закону «Про господарські товариства»: в ТОВ створюється виконавчий орган - директор, який вирішує всі питання суспільства і діє від його імені без довіреності.

Суд прийшов до висновку, що особа, яка має право представляти суспільство, це його директор або інша особа, уповноважена довіреністю. Однак співробітники держоргану не довів, що продавець-консультант є тим уповноваженим довіреністю особою, якій можна було б вручати повідомлення про перевірку.

Таким чином, держорган порушив ч. 4 ст. 5 Закону про основні принципи державного нагляду, а менеджер магазину мав повне право не допускати співробітників держоргану до перевірки.

При цьому, в діях директора підприємства відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 188 (37) КУАП, тому постанова в справі про адміністративне правопорушення підлягає скасуванню.

Детальніше: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали