Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як будемо заповнювати платіжки для сплати податків на єдиний рахунок

23.10.2020 676 0 0

З 1 січня 2021 року буде запроваждено нову систему сплати податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або ЄСВ на небюджетні рахунки через єдиний рахунок паралельно з діючою системою сплати платежів. У зв’язку з цим ДПСУ оприлюднила проєкт наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666», яким коригуються положення Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок), затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платникам, що виявлять бажання сплачувати податки, збори, платежі та ЄСВ через єдиний рахунок, постане потреба зазначення у розрахунковому документі інформації, а саме реквізитів одержувачів коштів, сум коштів для відповідних одержувачів коштів, дати та номеру податкового повідомлення-рішення; призначення відповідного платежу та його одержувача, або взагалі без зазначення одержувача коштів.

З метою забезпечення заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документу для функціонування системи сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску через єдиний рахунок, Порядок доповнено новим розділом.

Зміни, які викладені в новому розділі, дозволять платнику оформити сплату:

  • за одним видом платежу одним документом на переказ коштів із зазначенням конкретного одержувача коштів;
  • за декілька видами платежів одним документом на переказ коштів із зазначенням за кожним видом платежу конкретного одержувача коштів;

однією сумою без зазначення одержувача коштів.
Разом з цим, платнику, який вкаже одночасно декілька одержувачів коштів, забезпечиться можливість спрямувати належну суму коштів кожному такому одержувачу із загальної суми, зазначеної у документі на переказ коштів.

Також платнику буде надана можливість керувати своїми платежами в частині спрямування коштів в рахунок сплати грошових зобов’язань, визначених:

  • на підставі податкових повідомлень-рішень шляхом заповнення в реквізиті «Призначення платежу» розрахункових документів інформації про дату та номер відповідного податкового повідомлення-рішення;
  • на підставі податкових декларацій (розрахунків) шляхом заповнення в реквізиті «Призначення платежу» розрахункових документів інформації про призначення відповідного платежу та його одержувача.

Чітке нормативне врегулювання заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документу та враховуючи пріоритети ДПС щодо електронізації послуг та он-лайн сервісів, через ІТС «Електронний кабінет» у платників з’явиться можливість формування розрахункових документів на сплату платежів шляхом повного автоматичного заповнення полів реквізиту «Призначення платежу» належною інформацією.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС
за адресами:

Державна податкова служба України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, Департамент електронних сервісів, e-mail: l.shapoval@tax.gov.ua;

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011.

tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали