Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Якість і безпечність молока: вимоги національного законодавства та ЄС

30.06.2018 1224 0 1

Зобов’язання України

Відповідно до Угоди про Асоціацію (ст. 59), Україна повинна максимально наблизити своє законодавство у сфері санітарних заходів до законів ЄС. Таке наближення це не копіювання, - і не вимога, щоб було тільки те, що є в - законодавстві ЄС.

Акти ЄС побудовані і діють у його правовому середовищі. Перенесення їх положень до права України має враховувати відмінності між системами, щоб не викривити зміст ані європейського, ані українського законодавства.

Поточні проблеми регулювання щодо якості і безпечності молока

• Неповна дієздатність законодавства.

• Чинні регуляторні документи СРСР, що базуються на застарілих підходах та/або регулюють відносини у способи, що неможливі в умовах ринкової економіки.

• Повільне виконання зобов’язань щодо наближення законодавства України.

• Стримуюча ідеологія системи державного контролю у сфері виробництва та обігу харчових продуктів.

• Надмірна політизація відношення до галузі.

1 из 1
1 из 1
1 из 1
1 из 1
1 из 1

Деякі особливості Регламенту 853

• Вимоги до молока є сигнальними. У випадку їх перевищення, оператори ринку мають вжити коригувальних дій та поінформувати компетентний орган.

• В окремих випадках сире молоко, що не повністю відповідає вимогам, може використовуватись, за умови прийняття належних заходів.

• Вимоги до сирого молока, що йде на виготовлення молочних продуктів мають бути втричі суворішими, ніж вимоги до молока отриманого на фермі.

РЕГЛАМЕНТ (ЄC) № 854/2004 ДОДАТОК IV

«Сире молоко і молочні продукти»

РОЗДІЛ II: КОНТРОЛЬ ЗБОРУ СИРОГО МОЛОКА

1. Компетентний орган повинен відстежувати перевірки, що виконуються відповідно до Додатку III, Секції IX, Розділу I, частини 3 Регламенту (ЄС) №853/2004.

2. Якщо оператор харчових продуктів не виправив ситуацію протягом трьох місяців з дати першого повідомлення компетентного органу про недотримання критеріїв (розрахунок загальної бактеріальної забрудненості і соматичних клітин), то постачання сирого молока з місця виробництва повинне бути припинено або на підставі спеціального дозволу або загальних інструкцій компетентного органу підлягає задоволенню вимог щодо його переробки і використання, які є необхідними для забезпечення охорони здоров'я.

Таке припинення або вимоги повинні застосовуватися поки оператор бізнесу харчових продуктів не доведе, що необроблене молоко знову відповідає критеріям.

1 из 1
1 из 1
1 из 1

Закон України про державний контроль

Стаття 40. Державний контроль сирого молока та молозива

• 3. Під час державного контролю беруться до уваги результати лабораторних досліджень (випробувань) показників безпечності сирого молока та/або молозива, проведених оператором ринку або на його замовлення.

• 4. Оператор ринку зобов’язаний розробити та впровадити процедури періодичної перевірки сирого молока для визначення рівня загального бактеріологічного забруднення та/або кількості соматичних клітин. Якщо за результатами такої перевірки виявляється невідповідність, оператор ринку має негайно повідомити про це компетентний орган. Якщо протягом трьох місяців з дати такого повідомлення зазначену невідповідність не усунуто, відправлення сирого молока з відповідного господарства забороняється. Така заборона застосовується до моменту надання оператором ринку компетентному органу підтвердження усунення невідповідності.

1 из 1
1 из 1
1 из 1
1 из 1
1 из 1
1 из 1
1 из 1

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали