Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кабмін затвердив законопроект про електронні трудові книжки

04.06.2020 768 0 0

Кабінет міністрів України затвердив проект закону про облік трудової діяльності в електронній формі. Найближчим часом документ буде винесений на розгляд Верховної Ради України.

Мета законопроекту – максимально спростити процедуру доступу державних органів до інформації про трудову діяльність людини, повністю автоматизувати процес оформлення і нарахування пенсій, встановити тісну інформаційну взаємодію між Пенсійним фондом і розпорядниками державних реєстрів.

Фактично, мова йде про поступовий перехід з паперових трудових книжок на електронні. Протягом 5 років після прийняття закону буде діяти перехідний період, протягом якого Пенсійний фонд спільно з власниками держреєстрів будуть переносити дані з паперових носіїв в електронну форму.

Відповідний закон дозволить істотно спростити процедуру оформлення людиною пенсії при досягненні нею відповідного віку. Після вступу закону в силу, Пенсійний фонд буде самостійно оформляти і нараховувати виплати. Однак, за кожним громадянином залишається право уточнювати розрахунковий норматив – розмір нарахованої пенсії.

За бажанням працівника, роботодавець буде зобов’язаний робити відповідний запис про працевлаштування людини не тільки в електронній формі, а й у паперовій трудовій книжці.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали