• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Змінено умови здійснення депозитарної та клірингової діяльності

ред. Uteka.ua

17.03.2016 147 0 0

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) затвердила зміни до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів - депозитарної діяльності та клірингової діяльності.

Змінами до Ліцензійних умов підвищені вимоги по розкриттю річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським висновком. Ліцензіат відтепер повинен забезпечувати цілодобовий доступ до такої інформації, а термін її перебування на сайті з дати оприлюднення збільшений до п'яти років.

Як підкреслили в регуляторі, в останній редакції змін введено поняття "форс-мажорні обставини", введені вимоги до осіб, які займають посади головних бухгалтерів, або осіб, на яких покладено ведення бухгалтерського обліку, а саме відповідність зазначених осіб професійним вимогам до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів.

Також уточнено вимоги по відкриттю нових відокремлених підрозділів в депозитарних і клірингових установах, відтепер це не вимагає додаткових дозвільних процедур.

У разі виникнення у осіб, які здійснюють депозитарну або клірингову діяльність факту зменшення визначеної кількості сертифікованих фахівців, така особа повинна відновити потрібну кількість сертифікованих фахівців протягом трьох місяців. У той же час, при виникненні такого факту в депозитарній установі - банку, наприклад, у зв'язку з введенням тимчасової адміністрації, така установа має відновити потрібну кількість сертифікованих фахівців протягом місяця.

Ще одне уточнення про наявність сертифікованих фахівців в депозитарній установі - банку: при наявності заступника керівника банку або членів виконавчого органу, які є сертифікованими фахівцями і відповідають кваліфікаційним вимогам, керівник банку може не мати відповідного сертифіката.

Крім того, в новій редакції рішення на депозитарні установи покладено обов'язок забезпечити резервне збереження (копіювання) інформації.

В цілому, відзначили в Нацкомісії, в оновлених Ліцензійних умовах розширено розділ про умови здійснення клірингової діяльності. Зокрема, відкориговано вимоги до осіб, які здійснюють клірингову діяльність, а саме відповідність площі приміщення, кваліфікаційним умовам, вимогам програмно-технічного комплексу, встановленим при видачі ліцензії.

На виконання вимог Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" внесено зміни до процедури видачі копії та дубліката ліцензії, а саме виключені такі процедури.

Джерело: http://ubr.ua/finances/stock-market/i...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали