Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в законодавстві з 2 по 6 січня 2023 року

06.01.2023 550 0 0

З 3 січня ввезення генераторів, іншого обладнення, Starlink буде без мита та ПДВ

29 грудня Закони №2836 та №2837 були підписані Президентом.  31 грудня Закони були опубліковані в «Голосі України». Зміни до ПКУ та МКУ почнуть діяти з 3 січня 2023 року. На законодавчому рівні впроваджується ввезення генераторів, іншого обладнання , Starlink без мита та ПДВ. У тому числі для фізичних осіб. Норма буде діяти до травня 2023.

Затверджено новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників

Порядком, серед іншого, передбачено здійснення ведення військового обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів державними органами, підприємствами, установами та організаціями за списками персонального обліку відповідно до пропозицій Національного агентства з питань державної служби України та Державної служби статистики України.

З 30 грудня 2022 діють оновлені форми декларацій з єдиного податку

Викладено у новій редакції, відповідно до наказу Мінфіну від 24.11.2022 №394, форми:

  • декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця;
  • декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);
  • декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Мінагрополітики прийнято зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва

Розрахунок доповнено показником, відповідно до якого коригується загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника, а саме «сума доходу від курсових різниць за залишками грошових коштів на валютних рахунках, дебіторською заборгованістю за реалізовану сільськогосподарську продукцію власного виробництва та продуктів її переробки».

Уряд ухвалив рішення, яке унормує діяльність в сфері будівництва та сприятиме реалізації програми єОселя

Мінімальний розмір гарантійної частки будівництва об’єктів, що будуть споруджені в майбутньому, становитиме 10% загальної площі для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова, 5% - для всіх інших населених пунктів країни. Відповідно до законодавства, ця частка обтяжуватиметься державою, тобто, фактично, перебуватиме в заставі до моменту повної здачі об’єкта.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали