Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в законодавстві з 9 по 13 травня 2022 року

13.05.2022 626 0 0

ВРУ відновила роботу СЕА ПДВ: прийнято закон

Закон передбачає, зокрема: дотримання строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування; відновити відшкодування сум податку на додану вартість з бюджету, а також камеральні та документальні перевірки податкової звітності.

Мінфін затвердив форму декларації для платників податків, які обрали спрощену систему з особливостями оподаткування на період дії воєнного

Форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу затверджена наказом Міністерства фінансів України від 26 квітня 2022 року № 124 «Про затвердження форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні».

Верховна Рада прийняла в цілому Закон щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності

Законом передбачається врегулювати питання у містобудуванні, які необхідні для вирішення нагальних проблем, викликаних війною.

Уряд змінив правила державного ветеринарно-санітарного контролю

Уряд ухвалив постанову, яка затверджує особливості здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин, державного ветеринарно-санітарного контролю в умовах воєнного стану. Метою розробки вказаної постанови стала необхідність забезпечення населення України безпечними харчовими продуктами і, як наслідок, підтримання продовольчої безпеки країни в умовах воєнного стану.

Верховна Рада України прийняла в цілому Закон щодо удосконалення механізму протидії рейдерству

Законом удосконалено процедуру розгляду скарг, усунуто положення, які дозволяли недобросовісним особам блокувати розгляд скарг Міністерством юстиції України, запровадити обов'язковість оприлюднення прийнятих Міністерством юстиції України рішень на офіційному веб-сайті.

ВРУ прийняла в цілому Закон щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану

Закон про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану (реєстр. №7264) покликаний максимально спростити вимоги з боку держави для ведення сільського господарства в умовах воєнного стану та зменшення бюрократичного навантаження на аграрний бізнес.

Верховна Рада України прийняла Закон щодо посилення захисту прав працівників

Прийнятим Законом (реєстр. №5266) внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників, які спрямовані на посилення захисту прав працівників: у сфері колективно-договірного регулювання; щодо недопущення дискримінації у сфері трудових правовідносин; щодо масових звільнень.

ВРУ врегулювала земельні відносини в умовах воєнного стану: прийнято закон

Законом передбачається здійснювати гранично оперативне надання земельних ділянок державної, комунальної власності в оренду для розміщення виробничих потужностей підприємств, що переміщені (евакуйовані) із зони бойових дій, без проведення земельних торгів із жорсткими обмеженнями умов оренди.

Затверджено форму витягу з е-реєстру листків непрацездатності

2 травня 2022 року прийнято постанову правління Пенсійного фонду України №4-1 «Про затвердження форми витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності». Форму витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності затверджено з урахуванням положень Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. №328.

Декларацію про відходи можна буде подати повністю у режимі «peopleless» та «paperless»

Кабінет Міністрів прийняв постанову «Деякі питання подання декларації про відходи». Цим документом Уряд скасовує складний та застарілий спосіб звітування бізнесу у паперовій формі та взагалі виключає з цього процесу участь посадовців.

З 6 травня діє форма декларації для платників податків, які обрали спрощену систему з особливостями оподаткування на період воєнного положення

Форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу затверджена наказом Міністерства фінансів України від 26 квітня 2022 року № 124 «Про затвердження форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали