Зміни в законодавстві з 30 серпня по 3 вересня 2021 року
Зміни у законодавстві, що діють із вересня 2021 року
Із 1 вересня формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я є обов’язковим для всіх закладів охорони здоров’я, також проводиться одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізособами належних їм активів. Про ці та інші зміни читайте на Uteka.
З 1 вересня діють нові вимоги до оформлення документів
Згідно з наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.20 р. № 144 з 1 вересня 2021 року набрав чинності ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (далі – ДСТУ 4163:2020).
Зміни стосуються:
- складу реквізитів документів;
- змісту та місця розташування реквізитів у документах;
- бланків та оформлення документів; вимог до виготовлення документів.
Нові правила поширюються як на паперові документи, так і на документи складені в електронній формі.
З 10 вересня зміняться вимоги до робочого часу і тривалості відпочинку водіїв
Мінінфраструктури наказом від 24.06.2021 р. № 337 скоригував норми Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів. Зміни запрацюють із дня опублікування цього наказу - 10.09.2021 року.
Додана вимога, що тривалість періоду керування не може перевищувати 56 годин на тиждень та 90 годин протягом двох тижнів. Детальніше читайте на Uteka.
Кабмін удосконалив механізм обрахунку середньої зарплати
Уряд вдосконалив механізм обчислення середньої заробітної плати, що сприятиме спрощенню здійснення розрахунків для суб’єктів господарювання. Відповідну постанову було ухвалено на засіданні Уряду. Згідно з прийнятим рішенням при обчисленні середньої заробітної плати враховуватимуться премії та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця їх нарахування.
З 31 серпня діють нові принципи та критерії фінмоніторингу
Мінфін своїм наказом від 02.08.21 р. № 440 затвердив нові Принципи опрацювання одержаної від суб'єктів первинного фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та критерії проведення аналізу таких операцій.
Цей наказ визначає:
- принципи опрацювання одержаної від СПФМ інформації;
- критерії аналізу одержаної від СПФМ інформації.
Мінфін затвердив три УПК з питань трансфертного ціноутворення та оподаткування доходів нерезидентів
За результатами роботи Експертної ради з питань підготовки Узагальнюючих податкових консультацій (УПК) при Міністерстві фінансів наказами Міністерства від 20 серпня 2021 року затверджено Консультації щодо:
- питань оподаткування доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів (Наказ № 480);
- заповнення повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (Наказ № 479);
- тимчасового зупинення перебігу строків надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів щодо подання документації з трансфертного ціноутворення (Наказ № 478).
Мінфін наказом від 15.09.2020 р. № 561 затвердив зміни до Порядку надання великими платниками податків електронних документів під час перевірок, затвердженого наказом Мінфіну від 07.11.11 р. №1393. Наказ набирає чинності через дев’ять місяців з дня його офіційного опублікування – 27 серпня 2021 року.
Цей Порядок визначає загальні принципи організації надання документів (інформації), визначених п. 85.2 Податкового кодексу України, в електронній формі великими платниками податків до контролюючих органів та формат і структуру таких документів при проведенні документальної перевірки.
Документ поширюється на контролюючі органи та на великих платників податків.
Коментарі до матеріалу