Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в законодавстві з 27 червня по 1 липня 2022 року

01.07.2022 940 0 0

Скасування пільг зі сплати імпортного ПДВ та мита з 1 липня: важливо для платників ЄП за ставкою 2%!

Президент підписав Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування (законопроєкт № 7418).

Нагадаємо, що цим Законом передбачається скасування пільг зі сплати імпортного ПДВ та митного збору, у тому числі й платникам єдиного податку за ставкою 2%. Ці законодавчі норми запрацюють з 1 липня 2022 року. Тож із цього дня платники ЄП за ставкою 2% повинні будуть сплачувати ПДВ під час митного оформлення імпортних товарів. Оскільки їхню ПДВ-реєстрацію призупинено, право на податковий кредит з імпорту не виникає.

Оновлено станом на 24.06.2022 року перелік громад у районах бойових дій, на ТОТ та тих, що в оточенні

Станом на 24.06.2022 року до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 8 областей. Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (51), Дніпропетровської (7), Луганської (37), Запорізької (53), Херсонської (49), Миколаївської (24), Сумської (18) областей. Загалом у переліку наразі 305 громад.

Оновлено Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні

Національний банк відповідно до вимог нового Закону України «Про платіжні послуги» уніс зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні. Інструкція уточнює порядок і вимоги проведення платіжних послуг у національній та іноземній валютах та оформлення касових документів за платіжними операціями. Зокрема, визначено суть платіжної операції як касової операції, яка передбачає будь-яке внесення або зняття готівки на підставі платіжної інструкції, також змінено назви та реквізити окремих касових документів.

29 червня набирає чинності постанова Уряду, якою внесено ряд змін щодо вчинення нотаріальних дій в умовах воєнного стану

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 719, якою внесено ряд змін щодо вчинення нотаріальних дій в умовах воєнного стану.

Уряд спростив дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві в умовах воєнного стану

Прийняте Урядом рішення спрощує подання та отримання дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Це спрощення дозволить пришвидшити відновлення пошкоджених житлових будинків, які підлягають капітальному ремонту чи реконструкції, а також будівництво нових.

НБУ удосконалив порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій

Національний банк України удосконалив порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій учасникам небанківського фінансового ринку. Зокрема, регулятор запровадив можливість отримання ліцензії Національного банку на здійснення валютних операцій (далі – ліцензія) професійними учасниками ринків капіталу, що провадять клірингову діяльність центрального контрагента.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали