Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Скасування пільг зі сплати імпортного ПДВ та мита з 1 липня: важливо для платників ЄП за ставкою 2%!

30.06.2022 321 0 2

Сьогодні, 30.06.2022 Президент підписав Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування (законопроєкт № 7418).

Нагадаємо, що цим Законом передбачається скасування пільг зі сплати імпортного ПДВ та митного збору, у тому числі й платникам єдиного податку за ставкою 2%.

Ці законодавчі норми запрацюють з 1 липня 2022 року, тобто вже завтра. Тож із завтрашнього дня платники ЄП за ставкою 2% повинні будуть сплачувати ПДВ під час митного оформлення імпортних товарів. Оскільки їхню ПДВ-реєстрацію призупинено, право на податковий кредит з імпорту не виникає.

Нагадаємо, що платник ЄП за ставкою 2% може самостійно відмовитися від застосування спрощеної системи, але тільки з 1-го числа місяця, що настає за місяцем, в якому прийнято таке рішення (п. 9.9 підрозд. 8 розд. ХХ ПК).

Тому ті єдинники, які з 1 липня 2022 року хочуть повернутися на сплату ПДВ, повинні сьогодні подати заяву про відмову від реєстрації платником ЄП (ідентифікатор форми J /F0102003)!

Якщо сьогодні не встигнете подати цю заяву, повернутися до колишньої системи оподаткування можна буде лише з 1 серпня.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали