Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в законодавстві з 16 по 20 травня 2022 року

20.05.2022 536 0 0

З 20 травня Уряд більше не здійснює держрегулювання цін на бензин та дизпаливо

Оператори пального мають право самостійно встановлювати вартість бензину та дизпалива.

Верховна Рада прийняла закон про примусове виконання судових рішень у період дії воєнного стану

Відповідно до прийнятого закону, на період воєнного стану забороняється примусове виконання рішень щодо підприємств оборонно- промислового комплексу, установ, які входять до складу ЗСУ, компаній, які забезпечують зв’язок і доступ до інтернету, здійснюють енергетичне забезпечення, газо- та водопостачання, займаються виробництвом харчових продуктів, вакцин та інших стратегічно важливих галузей. Також забороняється примусове стягнення боргів з фізичних осіб за житлово- комунальні послуги та примусового виконання виконавчих написів нотаріусів. Крім того, у період дії воєнного стану можливе скасування постанови або іншого процесуального документу, що винесені у виконавчому провадженні приватним виконавцем, якщо вони суперечать вимогам закону, постановою керівників ДВС.

Оновленно форми №1-ПВ та статзвітів - Держстат

Держстат оновив форми статзвітів. Подробиці на Uteka.

Мінреінтеграції: Оновлено актуальний перелік громад в зонах бойових дій, на тимчасовій окупації та тих, що в оточенні

Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО) будуть здійснюватися виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується. Станом на 09.05.2022 року в оновлений перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), додалися дві громади в Миколаївській, одна в Дніпропетровській та 11 в Запорізькій областях.

ВПО зможуть виправити дані у заявці про взяття на облік і отримати перерахунок допомоги

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яким передбачена можливість коригування помилок у даних, наданих внутрішньо переміщеною особою під час подання заявки про взяття на облік.

В Україні відновлено програму оренди державного майна з пільгами та знижками на час воєнного стану

Кабінет Міністрів України ухвалив розроблений Фондом держмайна та Міністерством економіки проект постанови «Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану» зі спрощеним порядком оренди. Прийнятий порядок також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали