Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в законодавстві з 15 по 19 листопада 2021 року

19.11.2021 624 0 0

Зміни в оприлюдненні інформації про публічні закупівлі

Наказом Мінекономіки від 05.10.2021 р. № 686-21 внесено зміни до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 11.06.2020 р. № 1082. Документ доповнено новим п. 15, яким передбачено, що договір про закупівлю, додатки до договору про закупівлю, зміни до договору про закупівлю розміщуються замовником в електронній системі закупівель у форматі PDF.

Схвалено впровадження електронних перевірок

Відповідно до змін які передбачає документ, платники податків будуть зобов'язані подавати до органів державної податкової служби експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов'язань, а також зміни у фінансовому стані платника податків за звітний рік у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного року. Для великих платників податків зобов'язання почнуть діяти з 1 січня 2025 року, для всіх платників податків – з 1 січня 2027-го року.

Визначено порядок обліку товарних запасів підприємцями

Затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – Порядок, підприємці). Документ поширюється на осіб, які згідно із Законом від 06.07.1995 № 265/95-ВР зобов’язані вести облік товарних запасів (далі – ТЗ) та продавати лише товари, відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (на господарському об’єкті) (далі – місце продажу) підприємця.

Підприємці обліковують ТЗ шляхом постійного внесення до форми ведення обліку товарних запасів (форма обліку, наведена в додатку до Порядку) інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку

За вибором підприємця облік за встановленою формою ведеться у паперовій або електронній формі. Для ведення обліку в е-формі підприємець сам обирає програмний формат та метод унесення інформації.

Закон «Про медіацію» прийнято Парламентом в цілому

Закон «Про медіацію», передбачає і дає можливості громадянам вирішити свої суперечки, не звертаючись до суду. Він запроваджує та врегульовує статус медіатора, а також стимули для громадян, щоб вони не йшли з будь-якими суперечками до суду, перенавантажуючи їх, а могли дійти порозуміння та вирішити свої питання завдяки неупередженій особі, якою і буде медіатор.

Мінекономіки затвердило порядок впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці

Документом визначається єдиний порядок впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці. Впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці не є обов’язковим, це виключно альтернативний варіант, на вибір роботодавця. Кожне підприємство зможе обрати для себе зручний і комфортний формат.

Парламент ухвалив законопроект про адмінпроцедуру

Закон про адмінпроцедуру — наступний крок до сервісної держави та режиму «без паперів»‎. Завдяки новому Закону держоргани зобов’язані обґрунтовувати свої акти та не мають вимагати довідки та документи, якщо потрібна інформація про людину міститься в реєстрах.

Верховна Рада ухвалила законопроект про держреєстри — що зміниться

Законопроект запровадить поняття «базові реєстри». Вони міститимуть основну інформацію про українців. Наприклад, Єдиний демографічний реєстр буде першоджерелом інформації про особу — її вік, ПІБ, ідентифікаційні документи. Це поширена світова практика. Реєстри будуть поєднані між собою «Трембітою». Не потрібно приносити ксерокопії чи довідки в різні держоргани, оскільки обмін інформацією буде в електронному вигляді. Так, інформація не дублюватиметься й відрізнятиметься про одну й ту саму людину в різних держреєстрах.

Верховна Рада осучаснила закон про страхування

Верховна Рада схвалила нову редакцію закону «Про страхування». У законі прописані загальні правові основи діяльності зі страхування і повноваження Національного банку з нагляду за страховими компаніями.

Під час реєстрації страхові компанії повинні будуть надавати плани діяльності на три роки.

ВРУ ухвалила закон про мультимодальні перевезення

Закон зокрема передбачає імплементацію Директиви Ради 92/106/ЄЕС від 07 грудня 1992 року про встановлення спільних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів між державами-членами.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали