Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фіктивність підприємства: нова судова практика

Редакція

31.05.2016 336 0 0

У ситуацію, коли учаснику господарських відносин доводиться взаємодіяти з неблагонадійними контрагентами, в умовах українського бізнес-середовища можна потрапити абсолютно випадково.

Оскільки самі підприємства або підприємці згідно із законом не зобов'язані вишукувати в діяльності своїх контрагентів ознаки фіктивності, вони часто не надають цьому значення. Тим більше, що за документами угода може виглядати ідеально. Але після візиту податкових органів та перевірки в якості одного з десятків контрагентів підприємства, викритого в незаконній діяльності, вони починають ставитися до своїх контрагентів більш уважно.

Якщо в разі подібної перевірки виявляється, що витратна частина або сума податкового кредиту за операціями з неблагонадійним контрагентом не зізнається податковими органами, то добросовісний платник, природно, захоче оскаржити таке рішення і звернутися до адміністративного суду.

Але як склалася судова практика розгляду подібних справ за останні кілька років зазнала суттєвих змін, після яких захист своїх інтересів в судових інстанціях стала проблематичною.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/news/2016/05/28/91143-f...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали