Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдиний рахунок для сплати податків та єдиного внеску запрацює з 2021 року

22.04.2020 243 0 0

18 квітня 2020 року набрав чинності Закон № 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Його опубліковано в офіційному виданні «Голос України» 17 квітня.

Пункт 1 (в частині накладення арешту на кошти на єдиному рахунку, відкритому у порядку, визначеному статтею 35-1 ПКУ), пункт 2, пункт 3 (в частині коштів на єдиному рахунку, відкритому в порядку, визначеному статтею 35-1 ПКУ) розділу І Закону № 559 набирають чинності з 1 січня 2021 року.

Ухвалені Законом № 559 зміни забезпечують створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування через Електронний кабінет. Такий рахунок буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.

Єдиний рахунок для сплати податків та єдиного внеску має запрацювати з 1 січня 2021 року. До цієї дати Державна казначейська служба має подбати про його відкриття та оприлюднення реквізитів такого рахунку.

Введення єдиного рахунку для сплати податків та єдиного внеску допоможе спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань.

dp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали