• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Доходи і витрати українців у податковій контролюватимуть по-новому

11.09.2019 2964 1 0

Податківці планують впровадити новий метод контролю доходів і витрат українців. Інспектори будуть відстежувати, що купують громадяни, та порівнювати їх витрати з доходами.

Таке нововведення міститься в законопроекті (№ 1183) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України стосовно добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб».

Якщо перевищення буде трохи більшим за 40 000 грн (10 мінімальних зарплат), і людина не зможе документально підтвердити, звідки доходи, то її чекає донарахування прибуткового податку на суму перевищення витрат над доходами в розмірі 18,5% й штрафні санкції.

Новий вид контролю хочуть ввести в противагу податковій амністії, яку запропоновано провести з 1 січня 2020 до 31 травня 2020 рр.

Якщо людина зважиться добровільно подати одноразову декларацію, то сама визначить суму доходів, з якої потрібно заплатити податки, і внесе до бюджету з цієї суми 9% ПДФО, тобто половину від звичайної ставки.

А якщо покладе гроші на депозит в державному банку не менше ніж на рік, або купить ОВДП з терміном погашення понад рік, то з задекларованих доходів заплатить всього 5%.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Кращі матеріали