Банки та фінустанови повідомлятимуть Мін’юст про виявлені розбіжності щодо кінцевих бенефіціарів
НБУ врегулював порядок інформування банками та небанківськими установами про розбіжності між відомостями про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) та структуру власності клієнта (далі – розбіжності щодо КБВ та структури власності) відповідно до актуальних вимог законодавства шляхом внесення змін до відповідних нормативно-правових актів з питань фінансового моніторингу.
Так, банки та небанківські фінансові установи мають повідомляти про виявлення розбіжностей держателю ЄДР – Міністерству юстиції. Раніше такі повідомлення надсилалися Державній службі фінансового моніторингу. Зокрема, зазначеними змінами передбачено:
- строк для встановлення банком, небанківською фінансовою установою наявності/відсутності розбіжностей щодо КБВ і структури власності;
- виявлення банком, небанківською фінансовою установою наявності розбіжностей та повідомлення про їх виявлення згідно з порядком, установленим Міністерством юстиції.
Банки та небанківські установи матимуть один місяць перехідного періоду для приведення у відповідність до зазначених змін анкети клієнтів, відповідних переліків клієнтів та реєстру розбіжностей.
Зміни затверджені постановою Правління НБУ від 05.10.2024 № 121 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань фінансового моніторингу», що набрала чинності 8 жовтня 2024 року. Цією постановою внесено зміни до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління НБУ від 19.05.2020 № 65, та до Положення про здійснення установами фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління НБУ від 28.07.2020 № 107.
НБУ
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу