Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як бюджетникам застосовувати Постанову № 1013 про підвищення посадових окладів та «обнуління» індексації

Не встигли бюджетники оговтатися від підвищень посадових окладів заднім числом — із 1 вересня 2015 року, що було передбачено постановою КМУ від 16.09.2015 р. № 731, як Уряд вирішив знову їх ощасливити заднім числом — із 1 грудня 2015 року, переглянувши розміри посадових окладів працівників бюджетної сфери. Однак це так зване «підвищення» точно не порадує ані бухгалтерів, ані працівників бюджетної сфери.

Наскільки підвищилися посадові оклади працівників бюджетної сфери в грудні 2015 року, порівняно з вересневим підвищення 2015 року розглянуто в матеріалі «Як підвищувати оклади працівникам бюджетних установ за ЄТС і держорганів у грудні 2015 року».

Посадові оклади потрібно збільшити з 1 грудня 2015 року до встановлених розмірів, але в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисі, що можна забезпечити, лише зменшивши розміри інших необов’язкових зарплатних виплат (доплат, надбавок, премій).

Однак найпроблемнішою для бюджетної сфери виявилася вимога п. 3 Постанови № 1013, яка зобов’язує керівників органів влади вжити заходів у межах передбачених коштів держбюджету, місцевих бюджетів і власних коштів для підвищення з 1 грудня 2015 року розмірів посадових окладів. Реалізувати це пропонують шляхом перегляду розмірів надбавок, доплат, премій і спрямувати на підвищення посадових окладів усі суми, за рахунок яких мала виплачуватись  індексація, котра склалася в грудні 2015 року. Як наслідок — розмір підвищення всіх складових зарплати в сумі для кожного працівника в грудні 2015 року має перевищити суму індексації, котру повинні були виплатити йому в грудні 2015 року.

Проте керівник бюджетної установи не може на власний розсуд змінювати складові зарплати, які встановлюються у фіксованих відсотках або в сумах. Тож забезпечити зростання зарплати керівник бюджетної установи може, лише встановивши більший розмір доплати чи надбавки, премії.

У матеріалі «Як у бюджетній сфері забезпечувати підвищення зарплати в грудні 2015 року на суму більшу, ніж індексація»  розглянуто на прикладах як застосовувати Постанову № 1013.

Джерело:http://www.interbuh.com.ua/ru/documen...

 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали