Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Стягнення на заставне нерухоме майно: роз’яснює ДФС

Редакція

05.12.2017 145 0 0

ДФС у листі від 29.11.2017 р. N 2762/6/99-99-13-02-03-15/ІПК нагадала, якщо фінансовою установою здійснюється звернення стягнення на заставне нерухоме майно фізичної особи (боржника), придбане нею за рахунок отриманого у такій установі кредиту, на підставі рішення суду, яким передбачено реалізацію цього майна шляхом проведення прилюдних торгів, та у разі набуття цією установою права власності на це майно, слід вважати, що фізична особа (боржник) відчужила (продала) таке майно фінансовій установі. Дохід, отриманий внаслідок такого відчуження не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку - фізичної особи (боржника) відповідно до норм пп. 165.1.16 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

У разі якщо зазначеною фінансовою установою здійснюється звернення стягнення на заставне нерухоме майно фізичної особи (боржника), яке придбано не за рахунок коштів кредиту, отриманого у такій установі, або на майно фізичної особи (майнового поручителя), то дохід одержаний однією з цих осіб внаслідок такого звернення стягнення включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу на підставі пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 Кодексу та відображається нею у річній податковій декларації.

Крім того, фінансова установа як особа, що має статус податкового агента відображає суму доходу, отриману фізичною особою (боржником) або фізичною особою (майновим поручителем) від операції з нерухомим майном у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку ф. N 1ДФ.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали