Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Обчислення страхового стажу

Редакція

08.03.2018 568 0 0

Лист Департаменту пенсійного забезпечення

Пенсійного фонду України від 18.01.18 р. № 2122/02-12

Щодо обчислення страхового стажу

<...>

При призначенні пенсій органи Пенсійного фонду України керуються, зокрема, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058).

Згідно із статтею 24 Закону № 1058 страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З 01.01.04 р. страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Обчислення страхового стажу не залежить від назви займаної посади, наявності чи відсутності структурного підрозділу, в якому працює зазначена особа.

Згідно із Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.05 р. № 22-1, територіальні органи Пенсійного фонду України мають право перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість видачі поданих для призначення пенсії документів.

Директор департаменту                                                                                                                    О. Охріменко

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали