Зміни в законодавстві з 25 по 29 липня 2022 року
Якщо суб’єкта господарювання станом на 29.07.2022 немає коштів для сплати податкових зобов’язань, все ж варто направити платіжне доручення та мати виписку банку на цю дату. Це може допомогти в майбутньому для документального підтвердження неможливості сплати.
Держгеокадастр із 25 липня запровадив функціонал, який дозволяє автоматично формувати у Державному земельному кадастрі витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
Запровадження зазначеного функціоналу дозволяє отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення в електронному вигляді одразу після подання відповідної заяви без участі працівників територіальних органів Держгеокадастру. Усе, що для цього знадобиться – подати відповідну заяву через електронні сервіси Держгеокадастру.
У зв’язку з великою кількістю запитань щодо отримання допомоги та подачі заявок через соціальну платформу єДопомога, ви знайдете відповіді на найпоширеніші запитання на Uteka.
Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав проект закону, який покликаний спростити процедуру створення ОСББ та прийняття рішень щодо управління багатоквартирними будинками. Законопроект рекомендовано до розгляду ВР у першому читанні.
Законопроект дозволить розблокувати можливість людей навіть в умовах війни вирішувати долю своїх будинків і готуватися до надзвичайно складного опалювального сезону. Адже документ передбачає можливість проводити будинкові збори у режимі відеоконференції та голосувати дистанційно. Відтак власники житла зможуть оперативно приймати важливі рішення з управління своїм будинком.
У період воєнного стану платник податку не може зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН у святковий чи вихідний день, у тому числі, якщо такий день є граничним днем їх реєстрації.
Розпорядником ЄДР є Міністерство юстиції України, на офіційному вебсайті якого за адресою (https://usr.minjust.gov.ua/content/fr...) здійснюється безкоштовний пошук відомостей у ЄДР (по фізичній особі – підприємцю, юридичній особі, відокремленому підрозділу юридичної особи) та перегляд інформації про види діяльності (КВЕД) платника податків.
Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у п.п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац восьмий п.п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).
Із 24 липня в Україні запрацюють нові правила отримання водійського посвідчення. Зміниться підхід до навчання та алгоритм складання іспитів — теоретичну та практичну частини підготовки водіїв віднині розмежовують. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів.
За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, середній заробіток не зберігатиметься.
Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки.