Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (15.04.2024–19.04.2024)

22.04.2024

Зміни в законодавстві з 15 по 19 квітня 2024 року

Документи, які набули чинності з 15 по 19 квітня 2024 року

Про що потрібно знати на цьому тижні?

18 травня набуває чинності Закон про мобілізацію

Президент України Володимир Зеленський 16 квітня підписав Закон від 11.04.2024 № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Закон опубліковано у «Голосі України» 17 квітня, отже основна частина норм Закону набирає чинності з 18 травня. 

Мінфін уніс зміни до НП(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах»

16 квітня набув чинності наказ Мінфіну від 18.03.2024 № 130 «Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах».

Надати довідки роботодавцю стане простіше: Уряд спрощує документообіг

Мінцифри спільно з НБУ працює над удосконаленням шерингу документів, що значно спростить та пришвидшить документообіг для громадян в установах.  Після запуску мультишерингу українці зможуть через «Дію» ділитися копіями й даними не лише цифрових документів, а й довідок про доходи, форм ОК-5, ОК-7 за один раз у кілька кліків.

НБУ оприлюднив нову форму письмового повідомлення про призначення аудитора страховиком

НБУ розробив і затвердив форму письмового повідомлення регулятора про призначення суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги з обов’язкового аудиту фінансової звітності страховика.

Місцева влада може звільняти підприємства на прифронтових територіях від місцевих податків

Тепер місцева влада зможе звільняти у 2024 році бізнес від податку за землю, податку на нерухоме майно та єдиного податку, а Уряд компенсуватиме місцевим бюджетам недоотримані кошти із держбюджету.

Важливо:

Яким чином можна підтвердити стаж, якщо немає трудової книжки чи записів у ній

Якщо трудова книжка втрачена чи в ній бракує записів про трудову діяльність, є інші способи підтвердити те, що людина справді працювала.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: пам’ятка від Держпраці

Трудовий договір із нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи. Детальніше – у новині.

Чи потрібно доплачувати за виконання обов’язків відсутнього працівника?

Якщо посадовою інструкцією передбачене виконання обов’язків іншого працівника на час його відсутності, то такі обов’язки належать до його трудової функції і виконуються без видання окремого наказу та без доплати.

Вихідна допомога при звільненні

Для захисту працівника у разі втрати місця роботи функціонує такий інструмент як вихідна допомога.

Інформує Держпраці: звільнення за прогул

Чинне законодавство не містить переліку причин відсутності на роботі, які слід вважати поважними. У кожному окремому випадку їх наявність або відсутність визначає роботодавець.

Актуально:

Держпраці інформує: діють обмеження тривалості щорічних відпусток в умовах військового стану

Роботодавець може відмовити працівнику у наданні щорічної відпустки поза строками, визначеними графіком відпусток, або тривалістю більше 24 календарні дні. Інші деталі – у новині.

Припинення права власності на зруйноване майно для отримання компенсаціїї: роз’яснення Мін’юсту

Міністерство юстиції надало роз’яснення з деяких питань механізму припинення права спільної часткової власності на об’єкти нерухомого майна, зруйновані внаслідок військової агресії.

Місцева влада може звільняти підприємства на прифронтових територіях від місцевих податків

Тепер місцева влада зможе звільняти у 2024 році бізнес від податку за землю, податку на нерухоме майно та єдиного податку, а Уряд компенсуватиме місцевим бюджетам недоотримані кошти із держбюджету.

Як відображається в додатку 4ДФ дохід з ознакою «196» – за оплатою чи нарахуванням?

Якщо доходи виплачуються у звітному місяці (кварталі) не в повному обсязі та їх остаточна виплата буде здійснюватися у наступних місяцях (кварталах), ознака доходу в разі виплати повинна вказуватися відповідно до нарахованого у попередньому місяці (кварталі) доходу.

Мінекономіки планує зміни до окремих наказів з питань охорони праці

Мінекономіки оприлюднює проект наказу «Про внесення змін до деяких наказів, що регулюють питання у сфері охорони праці». Подробиці – у новині.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Зміст
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
08.05.2025
Як на підприємстві створити комісію з питань охорони праці
Основним завданням Комісії з питань охорони праці є захист законних прав та інтересів працівників у галузі охорони праці. Рішення Комісії оформлюється протоколом і має рекомендаційний характер. З метою забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких п...
08.05.2025
Порядок зняття з обліку ФО – суб’єктів незалежної професійної діяльності
Щоб бути офіційно знятим з обліку, треба подати заяву до податкової служби за місцем податкового обліку за формою № 8-ОПП. До заяви обов’язково додаються документи, що підтверджують припинення діяльності або зміну її форми. Фізична особа, яка здійснювала незалежну професійну діяльність (наприк...
08.05.2025
Перенесення декретних відпусток: що має знати роботодавець
Вагітні жінки, які працюють, можуть переносити невикористані дні відпустки. Відповідно до Закону від 13.07.2023 №3238-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» вагітні жінки, які працюють,...
Кращі матеріали
Центр сповіщень