• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Обираємо КЕКВ правильно! 

14.08.2019 5179 0 0

Капітальний ремонт: обираємо КЕКВ, оплачуємо та обліковуємо


Згідно з Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333 (далі – Інструкція № 333), ця класифікація призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та органів місцевого самоврядування. Економічна класифікація видатків бюджету забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету (п. 1.1 Інструкції № 333).

Якщо розпорядник бюджетних коштів є безпосереднім виконавцем програм та заходів, то видатки здійснюються за КЕКВ залежно від виду витрат та суті платежу (пп. 2.2.8 Інструкції № 333).

КЕКВ для оплати проведення дослідження рівня задоволеності користувачів якістю надання адміністративних послуг

Якщо видатки передбачено на виконання державних програм, оплата яких здійснюється на підставі договорів, укладених із виконавцями проектів програм, які забезпечують розвиток у певній галузі, то такі видатки проводяться за КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм» (пп. 2 пп. 2.2.8.1 Інструкції № 333).

Тому, якщо, наприклад, Мінекономрозвитку і торгівлі (далі – МЕРТ), як розпорядник бюджетних коштів, є безпосереднім виконавцем програм та заходів, видатки на проведення дослідження рівня задоволеності користувачів якістю надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг мають здійснюватися за відповідними КЕКВ бюджету залежно від виду витрат та суті платежу.

Якщо такі видатки передбачатимуться МЕРТ на виконання держпрограм, які оплачуються згідно з договорами, укладеними з виконавцями проектів програм, що забезпечують розвиток у певній галузі, то вони мають проводитися за КЕКВ 2281. 

Лист Держказначейства від 09.07.19 p. № 16-06-06/11753.

КЕКВ для оплати послуг із реєстрації транспортного засобу

За КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» здійснюється, зокрема, оплата транспортних послуг, проведення експертного оцінювання транспортних засобів (далі – ТЗ), реєстрації і технічного огляду ТЗ, оплата оформлення прав водія тощо.

За КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» здійснюються видатки, не пов’язані з придбанням товарів та послуг установами, у тому числі сплата податкових, неподаткових та інших платежів на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством (разом із платою за адміністративні послуги).

Отже, застосування КЕКВ залежить від економічної сутності платежу.

Для здійснення реєстрації бюджетних зобов’язань та бюджетних фінансових зобов’язань до органів Казначейства подаються документи, визначені п. 2.2 та 2.4 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.12 р. № 309.

Лист Держказначейства від 19.06.19 р. № 16-04-04/10527.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали