Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ви в першому ряду. Виклик створенню річної фінзвітності

Редакція

12.02.2018 18075 0 8

Кваліфікований бухгалтер, розбирається у всіх питаннях обліку та податкової політики, - безцінний працівник. Але, з іншого боку, це дуже складна робота, тому що будь-яка помилка в розрахунках може спричинити за собою дисциплінарну, адміністративну, матеріальну і навіть кримінальну відповідальність

Хочете бути успішним і затребуваним професіоналом?

Ютека ваш надійний партнер в досягненні основної мети: отримання прибутку - основного показника фінансових результатів.

Кожен бухгалтер є, по-своєму, творчою людиною. Щодня йому доводиться шукати вихід зі складних ситуацій, знаходити аргументи на захист фірми від претензій контролюючих органів.

Що потрібно завершити, щоб перейти до звітності?

Дата переходу на МСФЗ

Міжнародний стандарт 9 «Фінансова звітність»

Кому потрібно подавати фінзвітність, терміни і вимоги

1 из 1

У якому складі і в які терміни потрібно подавати звітність в звітних періодах 2018 року з урахуванням змін, внесених новим Законом про бухоблік, форми звітності, консолідована звітність, зведена фінзвітність і оприлюднення - підносимо в таблицях

Нагадаємо, що показники річної фінансової звітності обов'язково слід підтверджувати проведенням інвентаризації активів і зобов'язань підприємства

Кожну форму фінансової звітності підписують керівник підприємства і головний бухгалтер. Звіт суб'єкта малого підприємництва, який складається з Балансу і Звіту про фінансові результати, передбачає один підпис керівника підприємства і головного бухгалтера після показників про фінансові результати.

Фінансова звітність супроводжується листом, підписаним керівником підприємства або його заступником, в якому вказані перелік форм фінансової звітності та інших матеріалів (пояснень, розшифровок і т. п.) і обсяг (кількість сторінок).

При складанні фінансової звітності підприємства відображають в рядку 2300 Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) суму витрат (доходу) з податку на прибуток. При цьому, згідно з п. 3 П(С)БО 17, під витратами (доходом) з податку на прибуток розуміють загальну суму, яка складається з поточного податку на прибуток з урахуванням відстроченого ВПЗ та ВПА.

Баланс (ф. № 1) подають великі і середні підприємства

Звіт про фінансові результати

Складають юридичні особи всіх форм власності, які зобов'язані подавати фінансову звітність згідно із законодавством або прийняли таке рішення самостійно, закріпивши його в обліковій політиці підприємства (п. 2 розд. I, п. 1 розд. IV НП (С) БО 1). Звіт не подається: бюджетними установами; суб'єктами малого підприємництва, які складають скорочений фінансовий звіт відповідно до П (С) БО 25.

Складання звіту про рух грошових коштів - це не тільки підтвердження залишків коштів на кінець звітного періоду, а й показник ефективність використання грошових надходжень від операційної, інвестиційної та фінансової діяльності підприємства за звітний період; вибір методу складання ОДДС залежить від вимог користувачів звіту (власників, керівників підприємства) і закріплюється в обліковій політиці підприємства.

Звіт про рух грошових коштів (за прямим методом)

Звіт заповнюють всі підприємства (за винятком банків та бюджетних організацій), які повинні подавати фінансову звітність згідно із законодавством.

Звіт про рух грошових коштів (за непрямим методом)

Подається Звіт один раз на рік у складі річної фінансової звітності всіма підприємствами, крім малих, мікропідприємств і представництв іноземних суб'єктів господарювання (т. Е. Крім всіх суб'єктів, які застосовують П (С) БО 25).

Звіт про власний капітал

У графах Звіту, де вказуються складові власного капіталу, наводяться тільки ті статті, які відображені в формі № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)».

А що в капіталі?

Примітки до річної фінансової звітності

Форму заповнюють всі підприємства, крім банків, бюджетних установ, іноземних представництв, суб'єктів малого бізнесу та підприємств, що становлять фінзвітність згідно з МСФЗ.

Орієнтовні алгоритми складання додатків до податкової декларації

Фінзвітність для суб'єктів малого підприємництва

Подають: юрособи-СМП (крім тих, хто подає Спрощений фінансовий звіт СМП); іноземні представництва.

Як звітувати сільгоспвиробникам

Звертаємо увагу!

З 01.01.2017 р. Кодексом не визначено, яка продукція вважається сільськогосподарською для цілей оподаткування податком на прибуток.

З урахуванням зазначеного, з 01.07.2017 р. виробники сільськогосподарської продукції визначають звітні (податкові) періоди за загальними правилами, передбаченими для платників податку на прибуток.

Якщо річний дохід таких платників від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищує 20 мільйонів гривень, то застосовуються звітні (податкові) періоди - календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Якщо річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) не перевищує 20 мільйонів гривень, то такі платники можуть застосовувати річний звітний (податковий) період, передбачений для звичайних платників податку на прибуток.

Плата за землю у 2018 році

Як заповнити декларацію із плати за землю на 2018 рік

Облік податкових збитків минулих років

Подаємо звіт про суми податкових пільг

Як визначити тимчасову податкову різницю за дебіторською заборгованістю

Розрахунок частки сільгоспвиробництва: відповіді на запитання

Як зареєструвати членів фермерського господарства платниками ЄСВ?

Податок на нерухомість – 2018

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) за 2017 рік унітарними підприємствами

Як правильно подати декларацію про валютні цінності?

Звіт про працевлаштування інвалідів

Податкові накладні: життя після блокування/зупинення

Податок на нерухомість: нараховуємо, подаємо декларацію і сплачуємо

Звітність із транспортного податку на 2018 рік 

Нагадуємо!

Подання річної декларації з податку на прибуток

Річний звіт складений. Як діяти далі?

Щоб прийняти правильні рішення, пов'язані з реалізацією стратегії компанії на наступний звітний рік, слід провести SWOT-аналіз, який допоможе виявити: сильні та слабкі сторони в госпдіяльності компанії (внутрішні фактори); перспективи і загрози (зовнішні фактори).

Зроблено з любов'ю, команда Ютека.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали