Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Включення витрат на оплату праці до собівартості продукції

01.08.2019

Показник «витрати на оплату праці» є складовим показника «операційні витрати з реалізованої продукції, робіт, послуг». За цим показником відображаються витрати підприємства на оплату праці працівників, пов'язаних з виробництвом продукції (робіт, послуг).


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ 

ЛИСТ 

30.11.2010  № 31-20010-06-28/33018 

Міністерство фінансів  України  розглянуло звернення щодо можливого  узгодження  існуючих  розбіжностей  між поняттями «фонд оплати праці» та «витрати на оплату праці» у чинному законодавстві України і повідомляє. 

Питання, пов'язані   з   визначенням  витрат  при  формуванні собівартості продукції  (робіт,  послуг)  врегульовані  Положенням (стандартом)  бухгалтерського  обліку  16 «Витрати»,  затвердженим наказом Міністерства  фінансів  України  від  31.12.99 р. № 318. Зазначене  Положення (стандарт) об'єктом обліку визначає продукцію, роботи, послуги або вид діяльності підприємства, які потребують визначення (обліку) пов'язаних з їх виробництвом (виконанням)  витрат,  встановлює  загальні  принципи групування  витрат діяльності підприємства за статтями калькуляції та елементами витрат. 

Показник «витрати на  оплату  праці» є складовим  показника «операційні витрати з реалізованої продукції,  робіт,  послуг». За цим показником відображаються витрати підприємства на оплату праці працівників, пов'язаних з виробництвом продукції (робіт, послуг). 

Витрати операційної діяльності відповідно до пункту 21 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від  19.01.2000 р. № 601, групуються за такими економічними елементами:

  • матеріальні затрати;
  • витрати на оплату праці;
  • відрахування на соціальні заходи;
  • амортизація;
  • інші операційні витрати. 

Відповідно до пункту  23  зазначеного  Положення  (стандарту) до складу елемента «Витрати на оплату праці» включаються заробітна плата за окладами й тарифами, премії та заохочення, матеріальна допомога,  компенсаційні виплати, оплата відпусток та іншого невідпрацьованого часу, інші витрати на оплату праці. 

Методологічні засади   формування  в  бухгалтерському  обліку інформації про виплати  (у  грошовій  і  не  грошовій  формах)  за роботи,   виконані  працівниками,  визначає  Положення  (стандарт) бухгалтерського обліку 26 «Виплати працівникам». 

Відповідно до зазначеного Положення (стандарту) до  поточних виплат працівникам включаються  заробітна плата за окладами та тарифами,  інші нарахування з оплати праці, виплати за невідпрацьований  час  (щорічні  відпустки  та  інший  оплачуваний невідпрацьований час):  премії та інші заохочувальні  виплати,  що підлягають   сплаті  протягом  дванадцяти  місяців  по  закінченні періоду, у якому працівники виконують відповідну роботу. 

Нарахована сума виплати працівникам за роботу, виконану ними протягом звітного періоду, визнається поточним зобов'язанням. 

Заступник Міністра                                     

Т. Єфименко

Коментарі до матеріалу
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
15.05.2025
Достроковий вихід на пенсію за віком: нагадує ПФУ
Які категорії працівників мають право на достроковий вихід на пенсію за віком? Більше за темою: Стаж працівників для пільгових пенсій Пенсія за вислугу років та грошова допомога: хто може отримати Перелік осіб, які мають право на дострокову пенсію та умови призначення такої пенсії, визначено ст. 1...
15.05.2025
Стан ринку праці в України: результати опитування від Служби зайнятості
Зібрані дані стануть Дорожньою картою роботи Служби зайнятості на 2025–2026 роки. Державна служба зайнятості презентувала результати одразу двох масштабних досліджень спільно зі швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation та Федерацією роботодавців України: «Оцінка ринку...
15.05.2025
Чи має право працівник з інвалідністю відмовитися від відрядження
Плануєте направити працівника з інвалідністю у відряджєення? А якщо він відмовляється? Більше за темою: Направлення у відрядження працівника-дистанційника Чи можна відправити у відрядження сумісника? Працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження робо...
Кращі матеріали