Включення платником ПДВ до податкового кредиту за накладною понад 365 і не менше 1 095 днів тому
Більше за темою:
Чи має право платник включити суму ПДВ до податкового кредиту на підставі податкової накладної з дати складання якої минуло 365 днів, але не минуло 1 095 днів, шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларації?
Відповідно до п. 198.6 Податкового кодексу (далі – ПК) податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН), є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних.
Пунктом 80 підрозд. 2 розд. ХХ ПК визначено, що суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, які зареєстровані в ЄРПН та які до набрання чинності Законом від 30.11.2021 № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – Закон № 1914) протягом 1 095 календарних днів з дати їх складення не були включені до податкового кредиту, включаються до податкового кредиту протягом 365 календарних днів з дати набрання чинності Законом № 1914, але не пізніше 1 095 календарних днів з дати складення таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних.
При цьому п. 50.1 ПК визначено, що якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК) платник податків самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Разом з цим, відповідно до п. 50.2 ПК платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок (з урахуванням термінів продовження, зупинення або перенесення термінів її проведення) не має права подавати уточнюючі податкові декларації (розрахунки) до поданих ним раніше податкових декларацій з відповідного податку і збору за звітний (податковий) період, який перевіряється контролюючим органом.
Отже, якщо платник податку не включив суму ПДВ до податкового кредиту протягом термінів, визначених п. 198.6 ПК (з урахуванням особливостей, передбачених п. 80 підрозд. 2 розд. ХХ ПК), то він може включити суму ПДВ до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (з урахуванням п. 50.2 ПК) за той звітний період, у якому виникли підстави для формування податкового кредиту за такою податковою накладною, а саме:
- за звітний (податковий) період, у якому таку податкову накладну було складено – якщо вона була вчасно зареєстрована в ЄРПН;
- за звітний (податковий) період, у якому таку податкову накладну було зареєстровано в ЄРПН – якщо реєстрація відбулася з порушенням терміну, визначеного ПК.
При цьому необхідно враховувати строки давності, визначені ст. 102 ПК (з урахуванням їх зупинення відповідно до п. 102.9, п. 522 та пп. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. XX ПК).
ЗІР, категорія 101.13
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу