• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Удвічі збільшено штрафи за порушення порядку подання форми № 1ДФ

20.07.2020 502 0 0

Із 23.05.20 р. Законом від 16.01.20 р. № 466-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу (далі – ПК) в частині відповідальності за порушення платником податків порядку подання інформації про фізосіб – платників податків. Так, ПК доповнено ст. 1191, відповідно до якої з 23.05.20 р. передбачено відповідальність за порушення платником податків порядку подання інформації про фізосіб – платників податків. Зокрема, за порушення нотаріусом порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості в разі вчинення такої нотаріальної дії на нього накладається штраф у розмірі 680 грн за кожне таке порушення.

Крім того, п. 119.1 ПК викладено в новій редакції, а також змінено розміри штрафів. Зокрема, у разі неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізособам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, застосовується штраф у розмірі 1 020 грн. Штраф за повторне порушення протягом року становить 2 040 грн.

Передбачені штрафи не застосовуються, якщо недостовірні відомості або помилки в зазначеній вище податковій звітності виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ПК та були виправлені відповідно до ст. 50 ПК.

Збільшено штрафні санкції зі 170 до 340 грн, установлені п. 119.2 ПК за оформлення документів, що містять інформацію про об’єкти оподаткування фізосіб або про сплату податків без зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків, у випадку коли законодавство вимагає від особи-резидента отримання такого номера, або з використанням недостовірного реєстраційного номера облікової картки платника податків, крім випадків, визначених п. 119.1 ПК.

Штрафи, передбачені п. 119.1 і 119.2 ПК, не застосовуються, якщо помилки в реєстраційному номері облікової картки платника податків у податковій звітності про суми доходів, нараховані (сплачені) на користь платника податків, суми утриманого з них податку були виправлені податковими агентами самостійно, у тому числі протягом 30 календарних днів із дня надходження повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

www.ck.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали