Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Важливі роз'яснення ДФС на 8 грудня 2017 року

08.12.2017

Помилки у обов'язкових реквізитах ПН, зміна номенклатури товарів/послуг, зворотня тара, УКТ ЗЕД версії 2017 р., виплата доходу у вигляді фрахту, врахування індексації при виплаті «мінімалки»- фахівці Uteka зробили підбірку найбільш важливих роз'яснень в зручній табличній формі.

Реквізити

Назва

Суть розяснення

 

ПДВ

Лист ДФС від 27.11.2017 р. N 2726/М/99-99-15-03-02-14/ІПК

Продавець неправильно вказав обов'язкові реквізити ПН: що робити покупцеві
 

Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених пп. 78.1.9 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, контролюючий орган зобов'язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для виявлення достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Лист ДФС від 27.11.2017 р. № 2712/ІПК/13-01-12-01-10

Яка помилка в реквізитах НН стане причиною її неприйняття в електронному вигляді

В разі якщо в найменуванні платника допущена помилка: «попереднє найменування» замість «нове найменування», така помилка в реквізитах, визначених абзацом 11 п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу, може бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

ДФС у Дніпропетровській області
 

 

Зміна номенклатури товарів/послуг: ДФС звертає увагу
 

Якщо після отримання попередньої оплати та складання податкової накладної, яка була зареєстрована в ЄРПН, відбувається зміна номенклатури товарів/послуг в межах отриманої суми (тобто ні товари/послуги, ні кошти не повертаються), постачальник (продавець) складає два розрахунки коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати.

ДФС у Тернопільській області

Зворотня тара: відображаємо у податковій накладній

Дані щодо зворотної (заставної) тари, зазначені в рядку Х розділу А податкової накладної, не враховуються у загальній сумі коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ (рядок I розділу А податкової накладної).

Вісник податкової служби

УКТ ЗЕД версії 2017 р.: зміни в класифікації

 

Гармонізована система один раз на п’ять років змінюється, а саме до неї вноситься низка поправок та змін і таким чином формується оновлена версія. Нове шосте видання Гармонізованої системи набрало чинності з 01.01.2017 р.

Лист ДФС від 29.11.17 р. № 2764/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Виплата доходу нерезиденту у вигляді фрахту «єдинником»: як обкладати?

У разі виплати доходу нерезиденту у вигляді фрахту юридична особа - платник єдиного податку III групи за підсумками податкового (звітного) періоду (року), в якому здійснено такі виплати, представляє в контролюючі органи за своїм місцезнаходженням Декларацію з податку на прибуток підприємства, із заповненим рядком 23 і додатком «ПН» до Декларації.

ПДФО

ДФС у Закарпатській області

Нарахування середньої зарплати за час вимушеного прогулу: ПДФО та військовий збір

Суд ухвалив рішення про нарахування платнику податків середньої зарплати за час вимушеного прогулу. Як нараховувати ПДФО та військовий збір?

Індексація

Вісник податкової служби

Позиція Мінсоцполітики щодо врахування індексації при виплаті «мінімалки» не змінилася

Індексація має враховуватися до мінімальної заробітної плати.

 

Транспортний податок

ДФС у Дніпропетровській області

 

Перерахування сум транспортного податку у разі виявлення розбіжностей

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить протягом 10 робочих днів перерахунок суми транспортного податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 

 

 

Також читайте:

Виправлення помилок у номері спецрежимних податкових накладних
Від початку до кінця: шлях ПН/РК до успішної реєстрації
Прощення боржнику основної суми боргу до закінчення строку позовної давності: податки
Все про нові лікарняно-декретні обмеження
Облік платників податків і зборів: ДФС про зміни
Надання адмінпослуг платникам: питання-відповіді від ДФС
На замітку платникам податку на прибуток

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Строкові трудові договори та коли вони запроваджуються
Трудовий договір може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, установлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Ці норми ст. 23 КЗпП роз’яснили посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій...
13.05.2025
Як бізнесу захистити себе в господарському суді
У разі неможливості вирішити питання у досудовому порядку сторони можуть звернутися до господарського суду. Звернення до господарського суду – це важливий інструмент захисту порушених прав та інтересів суб’єктів господарювання. Проте перш ніж подати позов, сторони повинні оцінити можливі...
13.05.2025
Що робити в разі звільнення сумісника з основного місця роботи
Працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, ураховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Відповідно до вимог ст. 1021 КЗпП сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового д...
Кращі матеріали