Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Важливі роз'яснення ДФС на 28 жовтня 2016 року

Редакція

28.10.2016 659 0 0

Заповнення декларації з податку на прибуток, сплата авансового внеску, виправлення в податкових накладних, зміни в звіті по ЄСВ, фінзвітність для загальносистемнтків- фахівці Uteka зробили підбірку найбільш важливих роз'яснень в зручній табличній формі.

Реквізити

Назва

Суть раз'яснення

Податок на прибуток

Роз'яснення ДФС у Одеській області

Оновлено додатки АВ та ЗП до декларації з податку на прибуток підприємств
 

 

 

 

Оновлена форма додатку ЗП дає можливість платникам деталізовано відображати всі показники, що зараховуються у зменшення нарахованої суми податку у звітному періоді та полегшує облік нарахованих та сплачених сум авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів) в частині тих сум, що залишаються не врахованими у минулих та звітному періодах.

Роз'яснення  ДФС у Житомирській області

 

Щодо сплати авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого за три квартали 2016 року

 

Податковий (звітний) період – квартал встановлено для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищує 20 мільйонів гривень, за винятком платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), та виробників сільськогосподарської продукції. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

ПДВ

 

Лист Комітету ВР від 28.07.2016 р. №04-27/10-789

 

 

Від'ємне значення з ПДВ, сформоване по операціях з придбання зернових до 01.01.2016 р., не підлягає бюджетному відшкодуванню

 

У разі виникнення в результаті такого коригування від'ємного значення з ПДВ, сформованого по операціях з придбання зернових та технічних культур до 01.01.2016 р., таке від'ємне значення відповідно до пп. "б" п. 200.4 ст. 200 ПКУ не підлягає бюджетному відшкодуванню, оскільки виникло внаслідок коригування суми податкових зобов'язань та не забезпечено відповідними надходженнями ПДВ до бюджету.

Категорія 101.20 "ЗІР"

 

Чи підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ отримані платником податку роялті?

 

Враховуючи те, що отримання роялті у грошовій формі не є об’єктом оподаткування ПДВ, тому вказані операції підлягають відображенню у рядку 5 декларації.

Роз'яснення ДФС у Тернопільській області

Аванс на один товар, а фактично отримано інший: як правильно виправити

 

Коли після отримання коштів та складання податкової накладної відбувається зміна кількості/вартості та номенклатури товарів/послуг в межах отриманої суми (тобто ні товари/послуги, ні кошти не повертаються), постачальник (продавець) на дату постачання товарів/послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання коштів, в якому одним рядком зазначає показники зі знаком «–» щодо товарів/послуг, номенклатура яких виправляється, та другим рядком – зі знаком «+» щодо товарів/послуг, які фактично постачаються на їх заміну. При цьому у графі 2 зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».

Загальна система оподаткування

Лист ДФС  від 04.10.2016 № 1752/10/02-32-12-01

 

 

Щодо переходу спецрежимника на загальну систему

 

 

При наличии по результатам осуществления сельхоздеятельности за последний отчетный (налоговый) период пребывания на специальном режиме остатков товаров, не использованных при производстве сельхозпродукции, суммы НДС, уплаченные при приобретении таких товаров, могут быть перенесены в налоговой декларации по НДС с отметкой «0110».

Лист Мінфіну від 14.08.2016 р N 31-11410-07-10/23534

 

Як подати фінзвітність при переході із загальної системи на спрощену

 

Юридичні особи платники єдиного податку 3 групи (що відносяться до суб’єктів малого підприємництва), в 2015 році повинні були складати або Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва, або Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва, а з 2016 року складають Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва.

 

  •  

Роз'яснення ДФС у Закарпатській області

Зміни до звіту з ЄСВ набрали чинності: коли вперше звітуємо за новою формою

 

 

Оскільки Наказ №813 опубліковано вже у жовтні, то вперше відзвітувати з ЄСВ за новою формою роботодавці повинні будуть саме за жовтень 2016 року у листопаді.

Також читайте:

Внесено зміни до додатків ПН та РІ до декларації з податку на прибуток підприємств
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума, сплачена працедавцем за навчання найманої фізособи, що звільняється за скороченням?
Щодо використання доходів (прибутків) неприбутковою організацією
Відображення у податковій звітності операцій з повернення поворотної фіндопомоги
Як правильно нарахувати податок із подальшого продажу імпортного товару?
Важливі роз'яснення ДФС на 21 жовтня 2016 року

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали