В який термін потрібно подати повний Звіт про КІК, якщо звітний період КІК починається у травні 2023 року та закінчується у квітні 2024 року
Чи потрібно подавати скорочений Звіт про КІК у 2024 році, якщо звітний період контрольованої іноземної компанії починається у травні 2023 року та закінчується у квітні 2024 року, та в який термін потрібно подати повний Звіт про КІК?
Відповідно до п.п. 392.1.1 п. 392.1 ст. 392 розд. I Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контрольованою іноземною компанією (далі – КІК) визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи – резидента України або юридичної особи – резидента України відповідно до правил, визначених ПКУ.
Підпунктом 392.5.1 п. 392.5 ст. 392 розд. I ПКУ визначено, що для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку КІК звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період КІК, що закінчується протягом календарного року.
Згідно із п.п. 392.5.2 п. 392.5 ст. 392 розд. I ПКУ контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, такі копії фінансової звітності КІК подаються разом із річною декларацією про майновий стан і доходи або податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за наступний звітний (податковий) період.
Відповідно до п.п. 392.2.1 п. 392.2 ст. 392 розд. I ПКУ, об’єктом оподаткування для податку на доходи фізичних осіб (податку на прибуток підприємств) контролюючої особи є частина скоригованого прибутку КІК, пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична (юридична) особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток КІК, що обчислюється відповідно до правил, визначених ст. 392 розд. I ПКУ.
Підпунктом 392.3.1 п. 392.2 ст. 392 розд. I ПКУ визначено, що для цілей ст. 392 розд. I ПКУ скоригованим прибутком КІК визнається прибуток КІК до оподаткування відповідно до даних її неконсолідованої фінансової звітності, складеної за звітний календарний рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року – за періоди, що закінчуються у відповідному календарному році) відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, що застосовуються КІК, та строків для підготовки такої звітності у відповідній іноземній юрисдикції.
Підпункт 392.5.4 п. 392.5 ст. 392 розд. I ПКУ передбачає, що у разі якщо контролююча особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності КІК та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку КІК до дати граничного строку подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, така контролююча особа подає Звіт за скороченою формою, який містить лише відомості, передбачені підпунктами «а» - «в» п.п. 392.5.3 п. 392.5 ст. 392 розд. I ПКУ.
Контролююча особа зобов’язана подати повний Звіт до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком. У разі якщо відповідно до такого звіту загальний оподатковуваний дохід, об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи збільшується, така особа до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком, подає уточнюючу річну декларацію про майновий стан і доходи або податкову декларацію з податку на прибуток підприємств. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються.
Таким чином, якщо звітний період контрольованої іноземної компанії починається у травні 2023 року та закінчується у квітні 2024 року, то першим звітним періодом для такої компанії буде 2024 рік, відповідно контролююча особа зобов’язана подати звіт про контрольовані іноземні компанії за 2024 рік у 2025 році разом з декларацію про майновий стан і доходи або податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2024 рік.
ЗІР, категорія 103.29
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу