Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зведена податкова накладна може вберегти від застосування штрафних санкцій

13.12.2018 342 0 0



Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (далі- Порядок).

Відповідно до п. 19 Порядку у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, постачальником (продавцем) може бути складена зведена податкова накладна.

У разі складання зведеної податкової накладної в графі «Зведена податкова накладна», замість позначки «Х»  зазначається код ознаки 4 ( складання зведених податкових накладних при ритмічному або безперервному характері постачання).

Також при складанні зведених податкових накладних покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» такої податкової накладної робиться позначка «Х» та зазначається тип причини 02. При цьому у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

У графі 2 зведеної податкової накладної зазначається весь опис (номенклатура) поставлених протягом місяця товарів/послуг.

При цьому відсутність факту оплати поставлених товарів/послуг (крім визначених пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України) не звільняє постачальника (продавця) від складання зведеної податкової накладної.

Зведені податкові накладні (крім зведених податкових накладних, складених у разі здійснення операцій, визначених пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України) не складаються на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

При цьому, слід зауважити, що ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Отже, у платника податків є всі правові підстави для формування податкового кредиту на основі зведеної податкової накладної, а право на її застосування у багатьох випадках може запобігти штрафним санкціям та додатковим донарахуванням податкових зобов’язань зі сплати ПДВ до бюджету.

http://officevp.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали