Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Складаємо розрахунок коригування на річний перерахунок ПДВ

14.01.2019 888 0 1



У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання. При цьому складають і реєструють в ЄРПН зведену податкову накладну на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

За підсумками календарного року платник ПДВ здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

У такому разі платнику ПДВ слід оформити розрахунки коригування до кожної зведеної податкової накладної, складеної на вимогу п. 199.1 ПКУ. Як же правильно заповнювати такі розрахунки коригування?

У заголовній частині розрахунків коригування до податкових накладних, складених відповідно до п. 199.1 ПКУ, у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначається код ознаки «2»;

У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер зведеної податкової накладної, що була складена відповідно до п. 199.1 ПКУ, до якої складається такий розрахунок коригування.

У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» вказується умовний індивідуальний податковий номер «60000000000».

В інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.

У рядку І розділу А «Сума коригування податкового зобов'язання та податкового кредиту», у т.ч. у рядках II та/або III залежно від ставки податку (20% або 7%) вказується сума податку, яка збільшує або зменшує (при зменшенні зазначається знак «-») суму податкових зобов'язань, нарахованих відповідно до п. 199.1 ПКУ.

У розділі Б табличної частини розрахунку коригування зазначається:

  • у графі 1.2 - № з/п рядка податкової накладної, що коригується;
  • у графі 1.1 - № за порядком;
  • у графі 2.1 «код причини» вказується код «202» «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ»;
  • у графі 3 «Опис номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» зазначається дата складання та порядковий номер податкової накладної відповідно до якої проводиться коригування;
  • у графі 11 зазначається код ставки: 20 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою, 7 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7%.
  • у графі 13 - обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ;
  • у графі 14 - сума ПДВ.

Інші графи та рядки табличної частини не заповнюються та залишаються пустими. Нулі та прочерки в них не проставляються.

ЗІР 101.15

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали