Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Штрафні санкції з акцизного податку у період карантину

06.11.2020 315 0 0

Законом України від 13.05.2020 р. № 591-X «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронарірусної хвороби (COVID-19)» до Перехідних положень ПКУ додано статтю 521.

Відповідно до цієї статті не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину. При цьому, окреслено перелік порушень, за які застосовуватимуться штрафні санкції протягом дії карантину.

Зокрема, продовжують застосовуватись штрафні санкції за порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати. Таким чином, внесені до Податкового кодексу України зміни не звільняють платників акцизного податку від обов’язку своєчасної сплати акцизного податку, подання декларацій та повноти нарахування акцизного податку.

Проте до переліку штрафних санкцій не включені штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, вчинених у період з початку дії карантину і по його останній день. При цьому, ці обмеження не стосуються штрафних санкцій за порушення, які були вчинені до 01.03.2020 року.

Просимо враховувати, що порушення термінів реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування, негативно впливає на роботу системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зокрема, щодо своєчасного формування актуальних даних стосовно лімітів пального та спирту етилового у платників акцизного податку.

Додатково нагадуємо, що постановою КМУ від 13 жовтня 2020 року № 956 дію карантину подовжено до 31 грудня 2020 року.

lg.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали