Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Здавання паю в оренду: чи потрібно декларувати доходи?

Редакція

06.04.2017 1182 0 0

Маю пай, який здаю в оренду фермерському господарству. Чи зобов’язаний я подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податки?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування). Відповідно до пп. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування. Крім того, згідно з пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX цього Кодексу орендна плата є об'єктом оподаткування військо­вим збором. Ставка збору становить 1,5% об'єкта оподаткування.  Утримання суми військового збору з орендної плати також здійснює податковий агент

Отже, якщо у фізичної особи відсутні інші підстави подання декларації, і обов’язок по сплаті податку з доходів фізичних осіб та військового збору за зданий в оренду земельний пай виконаний орендарем, то декларувати такий дохід не потрібно.

Джерело: http://poltava.sfs.gov.ua/media-ark/n...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали