• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З якої дати виникає обов'язок сплачувати рентну плату за спецвикористання лісів?

16.10.2018 141 0 0


Звітуємо з рентної плати за спецвикористання лісів


В ІПК № 3720 ДФС роз'яснила порядок подання декларації з рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів (далі – рентна плата) і сплати задекларованих зобов'язань.

1. Щодо подання декларації при укладенні договорів на лісокористування.

Обов'язок подати декларацію виникає з моменту набуття чинності договору на лісокористування. Наприклад, якщо в договорі зазначено, що він набуває чинності після його підписання сторонами і держреєстрації, то податкові зобов'язання з рентної плати у підприємства вперше виникають за квартал, у якому договір був зареєстрований. Відповідно, і декларацію слід подавати за цей самий квартал.

2. Щодо порядку сплати рентної плати протягом року.

Відповідно до п. 257.5 Податкового кодексу сума рентної плати, зазначена у спеціальних дозволах, виданих у календарному році, сплачується тимчасовими лісокористувачами щоквартально – рівними частинами.

Якщо договір на лісокористування укладений серед кварталу, то підприємство сплачує рентну плату за кількість днів у звітному кварталі, що залишилася після дати отримання статусу платника рентної плати. А за інші квартали залишок рентної плати слід сплачувати рівними частинами.


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.08.2018 р. № 3720/ІПК/20-40-12-03-25

Про рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо порядку справляння рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі - Рентна плата) повідомляє.

Товариство поінформувало, що згідно з розпорядженням Харківської обласної адміністрації від 29.05.2018 № 336 (далі - Розпорядження) відповідно до договору довгострокового тимчасового користування лісових ділянок (далі - Договір) отримало у користування лісові ділянки. Товариство не повідомило дату державної реєстрації Договору. До звернення додано копію Розпорядження та Договору.

1. Товариство запитує за який квартал у нього виникають податкові зобов'язання з Рентної плати, якщо Договір укладено у II кварталі 2018 року, а фактичне використання лісових ділянок починається в III кварталі 2018 року згідно з актом їх приймання-передачі.

Базовий податковий (звітний) період для Рентної плати дорівнює календарному кварталу (п. 257.1 ст. 257 Кодексу).

Платниками Рентної плати є лісокористувачі, зокрема, юридичні особи, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

Оскільки Договір набирає чинності після підписання сторонами та його реєстрації (п. 13.1 Договору), то податкові зобов'язання з Рентної плати у Товариства виникають вперше за квартал, у якому здійснено реєстрацію Договору.

2. Товариство запитує про порядок обчислення Рентної плати за використання лісових ділянок: рівними частинами пропорційно за кожний квартал року чи за фактичну кількість днів використання в кожному кварталі.

Права та обов'язки постійних або тимчасових користувачів, власників лісів, визначаються Лісовим кодексом України, умовами договору або лісовим квитком (п. 5.4 розділу 5 наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 14.08.2012 року № 502 «Про затвердження Правил використання корисних властивостей лісів»).

Плата за довгострокове тимчасове користування лісовими ділянками сплачується тимчасовим лісокористувачем щокварталу відповідно до вимог діючих нормативно-правових актів законодавства України (п. 4.7 Договору).

Рентна плата сплачується тимчасовими лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми Рентної плати, зазначеної у спеціальних дозволах, виданих у відповідному календарному році (п. 257.5 ст. 257 Кодексу).

Право користування лісовими ділянками надано Договором.

Розмір плати за користування лісовими ділянками зазначено у Розрахунку величини плати за користування лісовою ділянкою для рекреаційних цілей, який є невід'ємною частиною Договору (п. 4.7 та п. 13.1 Договору).

Плата за користування лісовими ділянками справляється також у разі, коли тимчасовий користувач не використовує лісові ділянки за умовами договору, але дія договору не припинена (п. 4.4 Договору).

Таким чином, податкові зобов'язання з Рентної плати за умовами Договору за квартал, у якому здійснено реєстрацію Договору, Товариство обчислює пропорційно кількості днів з дати набуття статусу платника Рентної плати.

За інші квартали Рентна плата сплачується Товариством рівними частинами.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали