Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

З якої дати відраховувати два роки емітенту корпоративних прав, який став резидентом Дія.Сіті з середини року

07.03.2024

З якої дати відраховувати два календарних роки поспіль з метою виконання умови щодо нездійснення виплати дивідендів за акціями або іншими корпоративними правами, якщо емітент корпоративних прав – резидент Дія.Сіті, перейшов на оподаткування як резидента Дія.Сіті – платника податку на особливих умовах з середини року? 

Порядок обкладення ПДФО дивідендів передбачено п. 170.5 Податкового кодексу (далі – ПК), відповідно до пп. 170.5.1 якого податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь дивідендів, крім випадків, зазначених у пп. 165.1.18 ПК, є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування. 

Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (пп. 170.5.2 ПК). 

Доходи, зазначені в п. 170.5 ПК, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, визначеною пп. 167.5.1, 167.5.2 і 167.5.4 ПК (пп. 170.5.4 ПК). 

Також зазначені доходи є об’єктом обкладення військовим збором (пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК). 

Ставка військового збору становить 1,5 % об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК (пп. 1.3 п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК). 

Підпунктом 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК передбачено, що звільняються від обкладення військовим збором доходи, які згідно з розд. IV та підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПК не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 3 і 4 п. 170.131 та п. 14 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПК. 

Водночас не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку дивіденди, які нараховуються на його користь емітентом корпоративних прав, який є резидентом Дія.Сіті – платником податку на особливих умовах, за умови, що таким резидентом Дія.Сіті – платником податку на особливих умовах не здійснювалася виплата дивідендів за акціями або іншими корпоративними правами протягом двох календарних років поспіль (пп. 170.5.5 ПК). 

Резидент Дія.Сіті – платник податку, що сплачує податок на прибуток підприємств на особливих умовах, – резидент Дія.Сіті, який у порядку, передбаченому п. 141.10 ПК, обрав або перейшов на відповідний режим оподаткування. Резиденти Дія.Сіті, які не обрали (не перейшли) на відповідний режим оподаткування, сплачують податок на прибуток підприємств на загальних підставах та вважаються резидентами Дія.Сіті, що не є платниками податку на особливих умовах (пп. 14.1.2821 ПК). 

Відповідно до пп. 141.10.2 ПК юридичні особи, які подали заяву про перехід на оподаткування як резидента Дія.Сіті – платника податку на особливих умовах до уповноваженого органу під час звернення про набуття статусу резидента Дія.Сіті відповідно до пп. 141.10.1 ПК, вважаються резидентами Дія.Сіті – платниками податку на особливих умовах з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому юридичну особу внесено до реєстру Дія.Сіті. 

Слід зазначити, що об’єктом обкладення податком на прибуток резидента Дія.Сіті – платника податку на особливих умовах є операції, зокрема, з виплати дивідендів власнику корпоративних прав (крім власника корпоративних прав, який є резидентом Дія.Сіті – платником податку на особливих умовах) у сумі, визначеній за правилами, встановленими пп. 135.2.1.1 ПК (пп. 141.91.2.1 ПК). 

Причому базовий податковий (звітний) період для зареєстрованого у встановленому законом порядку резидента Дія.Сіті – платника податку на особливих умовах дорівнює календарному року (пп. 137.10.3 ПК). 

Згідно з п. 33.1 та ст. 34 ПК податковим періодом визнається встановлений ПК період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів, тобто це той період, протягом якого і по закінченню якого встановлюється податкова база та обчислюється сума податку, яка підлягає сплаті платником податків. Відповідно до ПК податковим періодом може бути: календарний рік, календарне півріччя, календарні три квартали, календарний квартал, календарний місяць, календарний день. 

Враховуючи викладене, оскільки для резидента Дія.Сіті – платника податку на особливих умовах базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік, то з метою виконання умови щодо нездійснення виплати дивідендів за акціями або іншими корпоративними правами два роки поспіль відраховується починаючи з 1 січня року, в якому такий платник перейшов на оподаткування як резидента Дія.Сіті платника податку на особливих умовах. 

ЗІР, категорія 103.02


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Товар вивезено в різних періодах за кількома митними деклараціями: як правильно скласти ПН до операцій РЕЗ
Операції з вивезення товарів за межі МТУ в митному режимі експорту відображаються у складі податкової декларації за звітний (податковий) період, на який припадає дата оформлення кожної такої додаткової декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, на підставі даних таких додатко...
23.05.2025
Єдинник подав несвоєчасно декларацію після скасування рішення ДПС про його анулювання: чи буде штраф
За несвоєчасне подання декларації та несвоєчасну сплату єдиного податку до ФОП – платника єдиного податку (першої – третьої груп) не застосовується фінансова відповідальність. Чи застосовується фінансова відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації платника ЄП (далі &nda...
23.05.2025
У разі виплати авансу утримали менший ПДФО: яка буде відповідальність після перевірки
Платники податків, податкові агенти, а також інші суб’єкти у випадках, прямо передбачених ПК, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень. Розглянемо детальніше. Яка відповідальність передбачена до податкового агента, якщо перевіркою встановлено, що під час виплати д...
Кращі матеріали