Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реєстрація в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних: роз’яснює ДФС

Редакція

11.07.2017 1934 0 1

ДФС у листі від 19.06.2017 р. №709/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянула ситуацію: платником податку у грудні 2011 року було отримано попередню оплату за роботи (послуги) від замовника, за якою сформовано та відображено у звітності з ПДВ відповідні податкові зобов’язання. Для виконання робіт платником податку було залучено підрядника, якому у грудні 2011 року перераховано попередню оплату та включено відповідні суми ПДВ до податкового кредиту. У зв’язку з прийняттям рішення про недоцільність виконання робіт між платником податку та підрядником у березні 2017 року укладено мирову угоду про розстрочку повернення сум залишку невикористаної попередньої оплати, які платником податку у свою чергу будуть повернуті замовнику.

Податківці зазначили, що платник податку - постачальник (продавець) товарів/послуг на дату отримання суми попередньої оплати за товари/послуги від платника податку - отримувача (покупця) таких товарів/послуг зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ.

Якщо у подальшому виникають обставини, внаслідок яких товари/послуги не будуть поставлені, а така сума попередньої оплати повертається платнику податку - отримувачу (покупцю) товарів/послуг, то:

    постачальник (продавець) товарів/послуг зменшує раніше нараховану суму податкового зобов’язання з ПДВ,

    отримувач (покупець) товарів/послуг відповідно суму податкового кредиту на підставі складеного платником податку - постачальником (продавцем) товарів/послуг розрахунку коригування до податкової накладної та зареєстрованого в ЄРПН платником податку - отримувачем (покупцем) товарів/послуг.

Зареєструвати розрахунок коригування до податкової накладної можна протягом строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (тобто протягом 1095 днів з дати складання податкової накладної).

З метою визначення правомірності реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, з дати складання яких минуло понад 1095 днів, у випадку повернення продавцем покупцю раніше перерахованої суми попередньої оплати за товари/послуги, які не були поставлені, ДФС направлено відповідний запит з порушеного питання до Міністерства фінансів України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної податкової і митної політики.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали