Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реалізація цукру, виготовленого з давальницької сировини: чи використовувати РРО

28.08.2018 449 0 0



Сільськогосподарські підприємства - товаровиробники реалізацію продукції власного виробництва можуть здійснювати без використання РРО за умови проведення розрахунків у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних у встановленому порядку.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.08.2018 р. № 3656/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист громадської організації [...] від [...] про надання податкової консультації щодо порядку проведення готівкових розрахунків за цукор, який виготовлено на давальницьких умовах з цукрових буряків підприємства - сільгоспвиробника, і повідомляє.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), який є спеціальним Законом. Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) відповідно до п. 1 ст. 3 Закону № 265, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (далі - РК).

Пунктом 5 ст. 3 Закону № 265 визначено, що суб'єкти господарювання зобов'язані у разі незастосування РРО у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книг обліку розрахункових операцій та РК з додержанням встановленого порядку їх ведення.

Разом з тим, відповідно до п. 1 ст. 9 Закону № 265 РРО та РК не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб'єкта господарювання.

До продукції власного виробництва належить продукція, яка виробляється та реалізується самим підприємством в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої праці.

Враховуючи викладене, сільськогосподарські підприємства товаровиробники реалізацію продукції власного виробництва у разі проведення розрахунків у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних у встановленому порядку, можуть здійснювати без використання РРО.

При цьому цукор, виготовлений іншим підприємством (переробником) на давальницьких умовах з цукрових буряків підприємства - сільгоспвиробника, не відповідає зазначеним вище умовам, і розрахунки за нього не можуть проводитись у касі підприємства - сільгоспвиробника з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій,  мають проводитись із застосуванням РРО.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали