Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Реалізація наборів з підакцизними та непідакцизними товарами: що є об’єктом оподаткування

13.11.2018

У разі якщо товариство здійснює операції з реалізації кінцевим споживачам наборів, до складу яких входять підакцизні та непідакцизні товари, то за такими операціями об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ).

У разі якщо товариство при наданні послуг з організації заходів, зокрема кейтерингу, здійснює, наприклад, розлив (реалізацію, відпуск) алкогольних напоїв кінцевим споживачам та включає вартість таких напоїв до собівартості послуги (як це зазначено у зверненні), то при цьому відбувається реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у розумінні абзацу третього пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ. Базою оподаткування акцизним податком при цьому є вартість реалізованих при наданні послуг підакцизних товарів (пп. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.11.2018 р. № 4709/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства щодо оподаткування акцизним податком операцій з реалізації окремих товарів та операцій з надання окремих послуг з використанням підакцизних товарів і повідомляє.

У зверненні Товариство зазначає, що здійснює операції з комплектації та реалізації кінцевим споживачам наборів, до складу яких входять підакцизні та непідакцизні товари, а також надає послуги з організації заходів, кейтерингу тощо з використанням у тому числі підакцизних товарів.

За інформацією з мережі Інтернет кейтеринг - це галузь громадського харчування, пов’язана з наданням послуг на віддалених точках, що включає всі підприємства і служби, що надають підрядні послуги з організації харчування співробітників компаній і приватних осіб у приміщенні і на виїзному обслуговуванні, а також здійснюють обслуговування заходів різного призначення і роздрібний продаж готової кулінарної продукції.

Стосовно питань, піднятих у зверненні Товариства, зазначаємо наступне.

Порядок оподаткування акцизним податком визначено розділом VI Кодексу. Зокрема, у вказаному розділі визначено платників податку (п. 212.1 ст. 212 Кодексу), а також операції з підакцизними товарами, які є об’єктами оподаткування акцизним податком (п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

Так, відповідно до пп. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування (абзац третій пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

При цьому базою оподаткування є, зокрема вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу (пп. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 Кодексу).

Отже, у разі якщо Товариство здійснює операції з реалізації кінцевим споживачам наборів, до складу яких входять підакцизні та непідакцизні товари, то за такими операціями об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

У разі, якщо Товариство при наданні послуг з організації заходів, зокрема кейтерингу здійснює, наприклад, розлив (реалізацію, відпуск) алкогольних напоїв кінцевим споживачам та включає вартість таких напоїв до собівартості послуги (як це зазначено у зверненні), то при цьому відбувається реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у розумінні абзацу третього пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу. Базою оподаткування акцизним податком при цьому є вартість реалізованих при наданні послуг підакцизних товарів (пп. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 Кодексу).

До звернення Товариства не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення Товариством господарських операцій.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
15.05.2025
Достроковий вихід на пенсію за віком: нагадує ПФУ
Які категорії працівників мають право на достроковий вихід на пенсію за віком? Більше за темою: Стаж працівників для пільгових пенсій Пенсія за вислугу років та грошова допомога: хто може отримати Перелік осіб, які мають право на дострокову пенсію та умови призначення такої пенсії, визначено ст. 1...
15.05.2025
Стан ринку праці в України: результати опитування від Служби зайнятості
Зібрані дані стануть Дорожньою картою роботи Служби зайнятості на 2025–2026 роки. Державна служба зайнятості презентувала результати одразу двох масштабних досліджень спільно зі швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation та Федерацією роботодавців України: «Оцінка ринку...
15.05.2025
Чи має право працівник з інвалідністю відмовитися від відрядження
Плануєте направити працівника з інвалідністю у відряджєення? А якщо він відмовляється? Більше за темою: Направлення у відрядження працівника-дистанційника Чи можна відправити у відрядження сумісника? Працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження робо...
Кращі матеріали