Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Витрати на виплату та доставку пільгових пенсій у собівартості продукції

02.08.2019 794 0 0

Лист Міністерства фінансів України

від 24.11.09 р. № 31-34000-20-10/31814

Міністерство фінансів України на запит щодо включення до виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, що сплачуються підприємством Пенсійному фонду, повідомляє.

Для відшкодування майбутніх витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, що будуть призначені у наступних роках працівникам підприємства до досягнення ними пенсійного віку, підприємство відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 р. № 20, може створювати забезпечення на виплату і доставку пільгових пенсій (якщо його оцінка може бути розрахунково визначена) з включенням до виробничої собівартості або адміністративно-збутових витрат (якщо зазначені працівники виконують функції з обслуговування та управління підприємством і збуту продукції).

Сплачувана підприємством відповідно до законодавства сума для покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визнається відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 р. № 318, іншими операційними витратами (елемент витрат «Відрахування на соціальні заходи») без включення до виробничої собівартості, якщо для таких виплат підприємством не створювалося забезпечення.

Заступник міністра Д. Фудашкін

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали