Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Роботодавець не сплачує ЄСВ: які наслідки для працівника

29.11.2022 355 0 0

Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на соціальне страхування у випадку безробіття, у зв’язку з вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорону життя та здоров’я мають застраховані особи.

Однією з умов зарахування періодів роботи до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком та інших соціальних виплат, є сплата страхових внесків.

Тому, роботодавець, який не сплачує єдиний внесок, створює найманому працівникові проблеми з нарахуванням пенсії у майбутньому.

Адже стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Періоди, за які в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ, не враховуються, наймані працівники – застраховані особи втрачають страховий стаж для призначення пенсії і, відповідно, не враховується заробітна плата за ці періоди.

Тож рекомендуємо застрахованим особам дізнатися у роботодавця про наявність/відсутність заборгованості з єдиного внеску. Кожен працівник має право знати свій страховий стаж і сплачений за нього єдиний внесок!

https://dp.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали