Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Застосування корегування заробітної плати при розрахунку відпускних

03.12.2020 258 0 0

Чи необхідно  здійснювати корегування заробітної плати при наданні щорічних відпусток найманим працівникам у випадку підвищення мінімальної заробітної плати?

Обчислення середньої заробітної плати, зокрема для оплати часу щорічної відпустки, проводиться у відповідності до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі – Порядок).

Пунктом 2 Порядку визначено, що обчислення середньої заробітної плати здійснюється виходячи із нарахованої працівникам заробітної плати за 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. Якщо працівниками відпрацьовано менше 12 календарних місяців, то обчислення середньої заробітної плати провадиться виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто, з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

Пунктом 10 Порядку визначено, що у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Коефіцієнт, на який необхідно прокоригувати виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, розраховується шляхом ділення окладу (тарифної ставки), встановленого після підвищення, на оклад (тарифну ставку) до підвищення.

У разі зміни посадового окладу (тарифної ставки) працівникові у зв’язку з переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо, коригування середньої заробітної плати не проводиться.

dp.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали