Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Надання відстрочки для студентів та викладачів

Роз’яснення
24.01.2025

Надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також викладачам регламентується Законом від 21.10.1993 № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою КМУ від 16.05.2024 № 560 (далі – Порядок). 

Постановою КМУ від 31.12.2024 № 1558 внесено важливі зміни до Порядку. Тепер чітко визначено правила надання відстрочки для здобувачів освіти та педагогічних працівників.  

Зокрема, студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримають відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців (вересень-лютий і березень-серпень). Науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь, а також педагогічні працівники різних освітніх закладів матимуть відстрочку до завершення навчального року (якщо на постійній роботі – тривалістю 12 місяців в рік). 

Принципова новація полягає в тому, що тепер здобувачам освіти не потрібно кожних три місяці підтверджувати статус у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Раніше саме такою була вимога законодавства під час дії правового режиму воєнного стану та загальної мобілізації. 

Інформація про студентів міститься в Єдиній державній електронній базі освіти (ЄДЕБО). Поки в реєстрі зазначається, що громадянин здобуває освіту, він гарантовано має право на відстрочку. 

Наразі студенти можуть оформити відстрочку у зв’язку із навчанням у застосунку «Резерв+». Завдяки постійному обміну даними між ЄДЕБО та реєстрами Міноборони, продовження відстрочки відбувається онлайн. Це значить, що здобувачу освіти не потрібно кожні шість місяців (раніше кожні три місяці) звертатися до ТЦК та СП. 

Для студентів, які не мають можливості або бажання користуватися «Резерв+», передбачено окрему процедуру. Вони мають раз на пів року у своєму навчальному закладі отримати витяг з ЄДЕБО та звернутися до ТЦК та СП для продовження відстрочки. 

Для викладачів умови отримання відстрочки не змінилися. Вони мають бути працевлаштовані на ставку не нижче 0,75, що підтверджується навчальними планами на навчальний рік, який триває з 1 вересня по 31 серпня (включаючи канікули і відпустку), якщо інше не встановлено Положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу.  

Міноборони наразі працює над інтеграцією реєстрів з МОН для автоматичного обміну інформацією та надання відстрочок науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам. Це значно спростить процедуру та зменшить паперову бюрократію. 

Принципово важливо: канікули та закінчення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку. Зміни до постанови спрямовані на спрощення процедури та зниження навантаження на працівників ТЦК та СП, які раніше мусили обробляти величезну кількість документів кожні три місяці. 

Міноборони і МОН вкотре наголошують: довіряйте лише офіційним джерелам. Інформація про можливу втрату відстрочки студентами та викладачами під час канікул є ворожою дезінформацією, спрямованою на розкол суспільства та дестабілізацію держави. 

Міноборони


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
Коктейль із використанням кількох алкогольних напоїв: що зазначити у фіскальному чеку
Більше за темою: Ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном: оформляємо за новими правилами Ліцензії на алкоголь, тютюн, пальне: хто має оновити інформацію до 01.07.2025? Яка інформація зазначається у рядку 9 фіскального чека у разі реалізації коктейлів, виготовлених із використанням...
02.05.2025
Строки звернення за призначенням виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності
Законом від 23.09.99 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105) визначено строк для звернення застрахованої особи за призначенням страхової виплати. Страхові виплати, передбачені цим Законом, здійснюються у разі, якщо звернення з...
02.05.2025
Працівник від імені СГ виплатив доходи самозайнятій особі: чи відображати в Розрахунку
Більше за темою: Місячний Податковий розрахунок: аналізуємо зміни Виправлення помилок у додатку 4ДФ до Податкового розрахунку Чи потрібно СГ відображати в Розрахунку дохід, що виплачений його найманим працівником на користь самозайнятої особи, при здійсненні цивільно-правових дій від імені та...
Кращі матеріали