Чи подається Звіт про КІК, якщо фінрезультат КІК за звітний період має від’ємне або нульове значення
Чи подається та яким чином заповнюється контролюючою особою Звіт про контрольовані іноземні компанії (КІК), якщо фінансовий результат діяльності КІК за звітний період має від’ємне значення або нульове значення?
Відповідно до пп. 392.2.2 Податкового кодексу (далі – ПК) об’єктом оподаткування, зокрема, для податку на прибуток підприємств контролюючої особи є частина скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії (далі – КІК), пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така юридична особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток КІК, що обчислюється відповідно до правил, визначених ст. 392 ПК. Зазначена частина прибутку КІК за результатами звітного податкового року збільшує об’єкт обкладення податком на прибуток підприємств контролюючої особи в порядку, визначеному розд. ІІІ ПК.
Для цілей ст. 392 розд. I ПК скоригованим прибутком КІК визнається прибуток КІК до оподаткування відповідно до даних її неконсолідованої фінансової звітності, складеної за звітний календарний рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року – за періоди, що закінчуються у відповідному календарному році) відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, що застосовуються КІК, та строків для підготовки такої звітності у відповідній іноземній юрисдикції (абзац перший пп. 392.3.1 ПК).
Згідно з пп. 392.3.3 ПК скоригований прибуток кожної КІК визначається окремо. Якщо скоригований прибуток КІК звітного року має від’ємне значення, такий збиток не зменшує прибуток до оподаткування інших КІК звітного року, однак може бути врахований у зменшення прибутку до оподаткування цієї самої КІК у майбутніх звітних роках.
Пунктом 392.5 ПК встановлено вимоги щодо складання та подання Звіту про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт).
Зокрема, згідно з пп. 392.5.2 ПК контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт до контролюючого органу одночасно з поданням, зокрема, податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Закону від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджено наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Мінфіну від 20.02.2023 № 101) (далі – Декларація).
Наказом Мінфіну від 25.08.2022 № 254 затверджено форму Звіту, скорочену форму Звіту та Порядок заповнення Звіту, скороченої форми Звіту і подання до контролюючого органу (далі – Порядок № 254).
Таким чином, якщо фінансовий результат діяльності КІК за звітний період має від’ємне або нульове значення, контролюючою особою обов’язково подається:
- звіт (повний);
- додаток КІК до рядка 06.1 КІК Декларації (Розрахунок прибутку КІК).
До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік.
У Звіті та у Порядку № 254 чітко прописані назви граф та порядок їх заповнення.
Графи 1–2, 4–9, 11–17, 21–26 та 35 Звіту є обов’язковими для заповнення.
Графи 25.1–25.3, 26 Звіту містять числове поле та заповнюються в гривнях без копійок. При цьому, значення в графах можуть бути як додатними, так і від’ємними або дорівнювати нулю.
Отже, графи Звіту та додатки К, ЦП та ТЦ до Звіту, в яких є показники для декларування, підлягають заповненню.
ЗІР, категорія 102.23
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу