Більше за темою:
Місячний Податковий розрахунок: аналізуємо зміни
Виправлення помилок у заголовній частині Податкового розрахунку: чи можливо це?
Міністерство фінансів 24 січня 2025 року видало Наказ № 39, який набрав чинності 06.02.2025. Цей наказ вносить зміни до форми Податкового розрахунку та правил його заповнення і подання. Зокрема, зміни стосуються звітності про доходи фізичних осіб, податків, що з них утримуються, а також єдиного внеску. Оновлений порядок заповнення та подання Розрахунку затверджено ще в 2015 році Наказом № 4, до якого тепер внесено коригування.
Розрахунок за оновленою формою (відповідно до Наказу № 39) потрібно подати вперше за січень 2025 року.
До 10 лютого 2025 року звіт за IV квартал 2024 року подавався ще за старою формою, затвердженою Наказом № 4 (редакція від 02.03.2023 № 113).
Якщо платник податків самостійно знаходить помилки у поданому Розрахунку, він зобов’язаний подати уточнюючий розрахунок за актуальною на момент подання формою.
Коригування поданого Розрахунку можливе:
Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за 2021–2024 роки вважати відповідними такі періоди:
I квартал:
II квартал:
III квартал:
IV квартал:
Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за періоди до 2021 року вважати відповідними такі періоди:
При цьому коригування здійснюється в порядку, визначеному п. 10 цього розділу з типом «Уточнюючий»;
Розрахунок вважається поданим і прийнятим, якщо його перевірено та внесено до відповідних реєстрів. Він залишається чинним до подання наступного розрахунку за той самий звітний період.
Коригування показників та реквізитів у Розрахунку можна робити як у межах одного звітного періоду, так і за попередні періоди.
Розрахунок, поданий для виправлення помилок, має містити лише ті додатки, які безпосередньо коригуються.
Порядок заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Розрахунків однаковий. Вони формуються на основі попередніх Розрахунків і містять лише змінені реквізити або суми ПДФО та військового збору.
Також для коригування використовуються дані з повідомлень контролюючих органів про виявлені помилки.
Коригування даних у додатку 4ДФ до Розрахунку проводиться таким чином:
Розділ I «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору»:
Розділ II «Зведені дані про оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею»:
Розділ ІІІ «Розгорнута інформація про бюджетні гранти»:
Коригування реквізитів рядка 032 «Код адміністративно-територіальної одиниці» здійснюється поданням окремих Розрахунків: один для виключення помилкових даних з додатка 4ДФ, а інший – для введення правильних реквізитів рядка 032. Це робиться відповідно до пп. 1–3 п. 11 розд. V Порядку.
ДПС
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm