Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ПДВ-наслідки при зменшенні договірної ціни на товар унаслідок отримання покупцем кредит-ноти

У листі від 27.03.2015 р. № 6423/6/99-99-19-03-02-15 податківці розглянули ситуацію, коли за договором поставки, укладеним між резидентом-покупцем (далі — покупець) і нерезидентом-постачальником (далі — постачальник), передбачено можливість зниження договірної ціни (надання знижки) на поставлений товар за умови виконання покупцем певних умов. За виконання цих умов постачальник здійснює перегляд ціни товару в бік її зменшення на весь поставлений згідно з договором поставки товар шляхом виставлення покупцю кредит-ноти.

Контролери зауважили, що до митної декларації можуть уноситися зміни, зокрема, шляхом заповнення й оформлення контролюючим органом аркуша коригування.

Аркуш коригування заповнюється й оформлюється митним органом у разі:

отримання митним органом інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати чи підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення;

необхідності відображення за письмовим зверненням декларанта чи вповноваженої ним особи відомостей про товари, що стали відомі після закінчення митного оформлення товарів, не пов'язаних із перерахуванням сум митних платежів за митною декларацією на бланку єдиного адміністративного документа.

Аркуш коригування, яким уносяться зміни до відповідної митної декларації, складається посадовою особою митного органу в разі підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення.

Оформлений контролюючим органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної митної декларації.

Таким чином, у звітному періоді, у якому відбулось оформлення аркуша коригування, платник податку повинен виключити зі складу податкового кредиту суму ПДВ, яка зазначена в аркуші коригування.

Джерело:http://www.interbuh.com.ua/ua/documen...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали