Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Відповіді на актуальні питання єдинників третьої та четвертої груп

15.03.2024

Заступник начальника відділу адміністрування податку на прибуток, неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи оподаткування ГУ ДПС у Житомирській області Олена Юрковська провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок заповнення податкової декларації платника єдиного податку третьої та четвертої груп».  

Крім питань щодо порядку заповнення податкової декларації платника єдиного податку третьої та четвертої груп, наводимо відповіді на окремі запитання, які надійшли від платників податків.  

Як відображаться у податковій декларації платника єдиного податку третьої групи сума коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата за товари, роботи, послуги, отриманих у одному звітному періоді та повернутих в іншому після розірвання договору? 

Якщо зарахування та повернення авансу відбулося в одному звітному періоді після розірвання договору, то такі кошти не включаються до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку та не підлягають відображенню у Податковій декларації платника єдиного податку третьої групи. 

Якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, то юридична особа – платник єдиного податку третьої групи повинна включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення. Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої Декларації або уточнення показників у складі звітної Декларації за наступний податковий період. 

Чи зобов’язані юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, що не мають показників або об’єктів, які підлягають декларуванню, подавати податкову декларацію платника ЄП, але у попередніх звітних періодах цього ж року було отримано та задекларовано дохід?  

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, у яких протягом звітного періоду відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, але у попередніх звітних періодах цього ж року було отримано та задекларовано дохід, то за поточний звітний період відповідно до п. 296.7 Податкового кодексу (далі – ПК) платники мають знову задекларувати отриманий ними раніше дохід (без сплати єдиного податку). 

Яка дата вважається датою отримання доходу юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи? 

Відповідно до п. 292.6 ПК датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій готівковій або безготівковій формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів, робіт, послуг. Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності. 

Для платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів, виконання робіт, надання послуг, за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПК. 

Чи необхідно подавати уточнюючі податкові декларації платника єдиного податку четвертої групи – юридичної особи у зв’язку з об’єднанням протягом року сільських рад в об’єднану територіальну громаду, та до якого бюджету сплачується єдиний податок?

Подавати уточнюючі податкові декларації платника єдиного податку четвертої групи не потрібно. У разі об’єднання в поточному році сільських рад в об’єднану територіальну громаду єдиний податок юридичними особами – платниками єдиного податку четвертої групи сплачується на відкриті Державною казначейською службою рахунки по сільських радах, а з нового бюджетного року – на відкриті рахунки для зарахування надходжень з єдиного податку до бюджету об’єднаної територіальної громади.     

Які встановлені строки сплати податкового зобов’язання з єдиного податку, визначеного у податковій декларації для юридичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи? 

Юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу. 

Юридичні особи, реорганізовані шляхом приєднання або утворені протягом року шляхом злиття або перетворення у звітному податковому періоді, у тому числі за набуті ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося таке обрання/перехід, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку). 

ГУ ДПС у Житомирській області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Зміст
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
12.05.2025
Особливості коригування фінрезультату до оподаткування при списанні (прощенні) грошової та/або товарної дебіторської заборгованості
Чи повинен платник податку на прибуток здійснити одночасно коригування фінансового результату до оподаткування на дві податкові різниці згідно з п. 139.2 та пп. 140.5.10 ПК при списанні (прощенні) грошової та/або товарної дебіторської заборгованості? Більше за темою: Списання безнадійної забор...
12.05.2025
В ЄДР компанії уперше отримали позначку про непрозору структуру власності
15 компаній з непрозорою структурою власності нині зафіксовано в Єдиному державному реєстрі. Більше за темою: Відомості про бенефіціарів і структура власності: коли подавати 15 компаній з непрозорою структурою власності нині зафіксовано в Єдиному державному реєстрі. За законом, таку позначку м...
12.05.2025
Як виправити помилки у рядках щодо кількості працюючих при поданні додатка 4ДФ з типом «Звітний новий»/«Уточнюючий»
Як платник податків може виправити помилку, допущену у рядках «Працювало за трудовими договорами» та/або «Працювало за цивільно-правовими договорами» при поданні додатка 4ДФ до Розрахунку з типом «Звітний новий»/«Уточнюючий»? Більше за темою: Міс...
Кращі матеріали