Щороку навесні починається сезон спалювання сухої трави та листя. Це не лише завдає шкоди природі, але й заборонено законом.
Насамперед, спалювання сухостою має деструктивні наслідки для довкілля. Коли спалюється сухостій, відбувається:
Штраф за порушення вимог пожежної безпеки (ст. 77 КУпАП):
За самовільне випалювання рослинності чи її залишків (ст. 771 КУпАП) передбачено штраф:
Також, спалювати опале листя заборонено законом через ризик масштабного загоряння, що може створити загрозу життю та здоров’ю людей, забруднення атмосферного повітря та зниження родючості ґрунтів. Тож, окрім адміністративної, законодавством передбачено й кримінальну відповідальність за випалювання рослинного світу.
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом в Україні караються штрафом від 5 400 до 9 000 НМДГ (від 91 800 до 15 3000 грн), або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Спалювання сухостою – це не лише шкода для довкілля, але й загроза для нашого здоров’я та гаманець. Відмовтеся від цієї шкідливої звички та оберіть безпечні методи утилізації.
Мін'юст
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm