Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо звільнення вагітної жінки

06.07.2020 529 0 0

Як передбачено п. 2 ч. 1 ст. 23 КЗпП, трудовий договір може бути укладено на визначений строк, установлений за згодою сторін.

Закінчення строку, на який було укладено трудовий договір, є підставою для його припинення (п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Проте це не стосується випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не поставила вимогу про їх припинення.

Отже, закінчення строку дії трудового договору є законною підставою для припинення трудових відносин.

Водночас згідно і з ч. 3 ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів, які мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається. Виняток становлять випадки повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Зазначена категорія жінок обов’язково працевлаштовується і в разі звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня зарплата, але не більше як за три місяці з дня закінчення строку дії договору.

Таким чином, звільнення працівника на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП не суперечить вимогам ч. 3 ст. 184 КЗпП, яка допускає звільнення вагітних жінок після закінчення строкового трудового договору. При цьому головною умовою можливості такого звільнення є обов’язкове працевлаштування зі збереженням середньої зарплати впродовж трьох місяців із дня закінчення строку дії трудового договору.

Не визнається виконаним такий обов’язок із працевлаштування, якщо власник або уповноважений ним орган не надав звільненій працівниці на тому самому або іншому підприємстві (в установі, організації) іншу роботу або запропонував роботу, від якої вона відмовилась із поважних причин (наприклад, за станом здоров’я).

Отже, якщо підприємство, яке звільнило вагітну жінку, не працевлаштувало її, воно зобов’язане надати їй на цьому або іншому підприємстві роботу, яку вона може виконувати, виплатити середню зарплату на період працевлаштування, але не більше як за три місяці з дня закінчення строку дії трудового договору.

www.lutsk.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали