• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Скасовано обов'язковість використання токенів

06.03.2020 1369 0 2

Міністерство цифрової трансформації повідомило, що запустило експеримент з використання удосконалених електронних підписів та печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.

Відповідну постанову №193  Уряд схвалив 3 березня 2020 року. 

Як пояснюють у Мінцифри, це означає, що електронні довірчі послуги стануть доступнішими для некритичних життєвих ситуацій, що не потребують підвищеної безпеки. Електронна взаємодія, ідентифікація, авторизація зможуть здійснюватися зручніше та без додаткових витрат.

Наразі громадяни та бізнес можуть отримати у надавачів електронних довірчих послуг кваліфікований чи удосконалений електронний підпис. У чому різниця?

Особистий ключ для кваліфікованого електронного підпису (КЕП) записується на захищеному носії (який коштує приблизно 650 грн), для удосконаленого – на звичайному; зазвичай у вигляді USB-флешки.

Отже, удосконалений підпис – простіший спосіб. При цьому використовувати такі підписи та печатки можна буде у тих же випадках, що й КЕП (за деякими винятками, наприклад, КЕП використовується держслужбовцями у їхній роботі, та інших випадках, передбачених постановою, яка дає старт проекту).

Отримати послуги удосконаленого або кваліфікованого електронного підпису можна у надавачів електронних довірчих послуг. Звертайте увагу на переліки послуг, які публікують надавачі.

eGovernanceUkraine

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали